Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling TL Jan Eric scratch 2016-10-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling TL Jan Eric scratch 2016-10-26

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Mats Holm - Anders Edstrand
14 V+1 450 35.0 83% 35 83.0%9732EK10387843 DKn9864EKKDKn76
21NT S-1 100 33.0 79% 68 81.0%Kn9E8D73DKn9876 EK7432Kn54210210
Rond 2, som ÖV mot par 5, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
34 N+1 -450 31.0 74% 99 78.7%K32KnDKn10659742 9610854874KKn105
42NT V-1 -100 22.0 52% 121 72.0%98210654KEKD96 KKnE3Kn8654Kn853
Rond 3, som ÖV mot par 20, Kerstin Boberg - Per Boberg
53 Ö= 140 26.0 62% 147 70.0%8653EKDKn107K97 KD104DKn728Kn1063
64 S-3 150 31.0 74% 178 70.7%ED42EDKn8721073 9Kn1087610654D92
Rond 4, som NS mot par 18, Hanna Lewandowski - Lars Becklén
73 V-1 100 6.0 14% 184 62.6%K64KD10632E652 Kn932E81072E1083
84D N-1 -100 5.0 12% 189 56.2%EKn964KnEKn621032 32K852D7EK654
Rond 5, som ÖV mot par 6, Anitha Lindgren - Marian Krook
91NT S+2 -150 23.0 55% 212 56.1%EKn3KD5D832Kn85 9762973E69762
104 N-1 100 41.0 98% 253 60.3%10975Kn82Kn87676 E81054932EK1052
Rond 6, som ÖV mot par 1, Karin Andrée - Agneta Dunemark
114D N-2 300 30.4 72% 283.4 61.4%Kn10872E8Kn75432 KD87K963Kn107E6
123NT V+2 460 39.0 93% 322.4 64.0%D431092KDKn6EKn8 EK275E73D10652
Rond 7, som NS mot par 7, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
131 V+2 -140 20.0 48% 342.4 62.8%1010854D10543543 D765D2K76KKn109
143NT Ö-1 50 37.8 90% 380.2 64.7%943108K9732K96 KD26532D86475
Rond 8, som NS mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
152NT N+3 210 22.0 52% 402.2 63.9%EK65ED10KDKn10E8 Kn10286423Kn9763
163NT N-1 -50 5.0 12% 407.2 60.6%K7Kn832EKD31043 EKn10852E10104262
Rond 9, som ÖV mot par 8, Helen Lundin - Helena Cewers
173NT S= -400 24.0 57% 431.2 60.4%E9547653Kn9838 D108710976DKn432
182 S-1 100 33.0 79% 464.2 61.4%E952K962E4743 3E54D10873E652
Rond 10, som NS mot par 3, Åke Lindström - Britt Lindberg
195 V+1 -680 25.0 60% 489.2 61.4%10857527632ED5 410643KKn1095K76
205 N+1 620 26.0 62% 515.2 61.4%4EKKn7EKn1092EK5 Kn96653KD54376
Rond 11, som ÖV mot par 9, Yngve Jarl - Ingemar Mårtensson
214 V= 420 14.0 33% 529.2 60.0%K103KKn53KnEK973 DKn976521074D52
224 S-2 100 18.0 43% 547.2 59.3%K854D4EDKn10972 EKn98643KKn10654
Rond 12, som NS mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
233NT S+1 630 42.0 100% 589.2 61.0%108626EKDKn103104 53E108532ED853
242 V+1 -140 11.0 26% 600.2 59.6%KD9764863D1064 KKn9642Kn2K7283