Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
14 N+1 450 31.0 91% 31 91.0%D109Kn7653961085 EK63EK1093E763
23 V-1 50 27.0 79% 58 85.0%E862D3E8D10762 73Kn42Kn97654K8
Rond 2, som NS mot par 14, Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski
33NT V+1 -630 10.0 29% 68 66.3%DKn875D94K42104 1062Kn853Kn873E8
42NT V= -120 12.0 35% 80 58.5%K685KD863KD53 Kn875E97622Kn96
Rond 3, som NS mot par 5, Helena Cewers - Helen Lundin
53D Ö-1 100 30.0 88% 110 64.4%D1059ED10974KKn5 632DKn843109764
63NT S-1 -50 5.0 15% 115 56.2%632KD3K10974E9 K1097EKn95E86D5
Rond 4, som ÖV mot par 16, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
74 N+2 -680 11.0 32% 126 52.7%853K643Kn63K103 9ED10872975865
81NT N+1 -120 9.0 26% 135 49.4%D83DKn41096KD95 K10210973274E63
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
94 Ö+1 650 20.0 59% 155 50.4%K106543254DKn108 D98E983ED86K9
102NT V+4 240 17.0 50% 172 50.4%EK9721052DEKn82 D10E963EKn1051093
Rond 6, som ÖV mot par 18, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
114D S= -590 0.0 0% 172 45.8%EK9862D6Kn6523 DKn987373KD1054
124 Ö-1 -50 17.0 50% 189 46.2%E932E4KDD9732 K1085KD73Kn8Kn54
Rond 7, som ÖV mot par 1, Thomas Ålander - Christina Kronlund
132 N= -90 20.0 59% 209 47.2%K98EKD7DKn10Kn64 D7610653K87623
144 V+2 480 19.0 56% 228 47.8%EKK10862DKn6532 853DKn543EKn10EK
Rond 8, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
156 S+1 -1460 13.0 38% 241 47.1%D65431087410752 KKn87274K96963
163 V-1 -100 10.0 29% 251 46.0%Kn1095D97EKKnD107 210864387532K8
Rond 9, som ÖV mot par 13, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
173NT V+1 430 20.0 59% 271 46.8%EKn10743Kn53EK85 K5E943DKn104DKn3
183 Ö-1 -50 2.0 6% 273 44.5%E10364KD98EK95 KDKn42752Kn7742
Rond 10, som NS mot par 8, Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius
191NT Ö= -90 26.0 76% 299 46.2%E74D1087332E87 KKn39652K871093
204D V-2 500 30.0 88% 329 48.2%E523D97542963 KKn10986K10987102
Rond 11, som ÖV mot par 10, Marianne Wästberg - Irma Romare
214D S-1 200 31.0 91% 360 50.3%1097D8531082KD7 KKn3EK473E9832
223NT N-1 50 16.0 47% 376 50.1%K10874E75K6572 D94E109832KKn83
Rond 12, som NS mot par 4, Susanne Ramel - Grete Derand
233 S+1 130 12.0 35% 388 49.5%KKn5Kn43283EK72 ED6276EKKn10953
244 V+1 -450 26.0 76% 414 50.6%Kn6K987K854Kn43 D410532102K10975