Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius
13 N+2 200 17.0 50% 17 50.0%D109Kn7653961085 EK63EK1093E763
22 V= -110 22.0 65% 39 57.5%E862D3E8D10762 73Kn42Kn97654K8
Rond 2, som ÖV mot par 9, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
33NT V+1 630 24.0 71% 63 62.0%KK102D1095K9652 E943E76E6DKn73
42NT V= 120 22.0 65% 85 62.8%ED1093K107410872 42DKn43EKn1095E4
Rond 3, som NS mot par 10, Marianne Wästberg - Irma Romare
53 Ö-2 100 30.0 88% 115 67.8%D1059ED10974KKn5 632DKn843109764
63NT S+1 430 29.0 85% 144 70.7%632KD3K10974E9 K1097EKn95E86D5
Rond 4, som NS mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
74 N+2 680 23.0 68% 167 70.3%EKDKn1075E108Kn74 642Kn9KD42ED92
81NT S= 90 11.0 32% 178 65.5%765E6E53210742 EKn94K85KDKn8Kn8
Rond 5, som NS mot par 12, Karin Ringsberg - Tina Arvidsson
94 Ö+1 -650 14.0 41% 192 62.8%7K1042109737632 EKnDKn765KKn2E54
104 Ö-1 100 29.0 85% 221 65.0%Kn83K87963KD65 654DKn4K874274
Rond 6, som NS mot par 1, Thomas Ålander - Christina Kronlund
113 Ö= -140 1.0 3% 222 59.4%1073102D84Kn9762 54EKKn54EK109E8
123 S-2 -200 2.0 6% 224 54.9%DKn710862965EK8 64Kn95E107432106
Rond 7, som NS mot par 2, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
132 Ö= -110 0.0 0% 224 50.7%E1032Kn842E3D97 Kn549954EK10852
145 V+1 -480 15.0 44% 239 50.2%Kn976422K761098 D10E97D9854374
Rond 8, som NS mot par 3, Carin Millar - Lisa Camp
157 S= 2210 32.0 94% 271 53.1%E109EKDKn109532Kn 86532EDKnEKD84
163NT S-1 -50 17.0 50% 288 52.9%EKD876Kn2106Kn94 43EK5D94E6532
Rond 9, som ÖV mot par 4, Susanne Ramel - Grete Derand
174 Ö-1 -50 3.0 9% 291 50.4%EKn10743Kn53EK85 K5E943DKn104DKn3
184 V= 420 32.0 94% 323 52.8%E10364KD98EK95 KDKn42752Kn7742
Rond 10, som ÖV mot par 5, Helena Cewers - Helen Lundin
191NT Ö+3 180 26.0 76% 349 54.0%109KnDKn10964KD54 D8652EK4E5Kn62
203NT V+1 630 29.0 85% 378 55.5%3DKn641083E8754 D74E52EKKn6KDKn
Rond 11, som NS mot par 6, Agneta Johansson - Fredrik Bonde
212NT V= -120 9.0 26% 387 54.1%64Kn10976Kn96545 ED8522EKDKn1064
223 N-1 -50 18.0 53% 405 54.1%Kn6KD106DKn74E64 E9532Kn832D1095
Rond 12, som NS mot par 7, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
232D V-1 200 25.0 74% 430 55.0%KKn5Kn43283EK72 ED6276EKKn10953
243 V+3 -230 33.0 97% 463 56.7%Kn6K987K854Kn43 D410532102K10975