Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Bo Cnattingius - Ingela Roos

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
12 N+1 -140 20.0 56% 20 56.0%2E10876ED75Kn104 1063DKn510964K95
23 Ö+1 170 10.0 28% 30 42.0%EK1087328372K2 DEDKn104283E865
Rond 2, som NS mot par 46, Elsa Olsson - Birgit Hartman
35 V-1 100 30.0 83% 60 55.7%3K1095DKn95K953 2D832K102EDKn42
41NT Ö-1 100 26.0 72% 86 59.8%KD85962D106536 Kn97KKn107Kn74EKn10
Rond 3, som NS mot par 41, Bibi Jönsson - Willy Landgren
53 Ö-1 50 23.0 64% 109 60.6%E104EKD5387KKn3 939692D876542
64 S-1 -50 8.0 22% 117 54.2%9873E8732KD85 D5K1065493ED93
Rond 4, som ÖV mot par 44, Yngve Jarl - Gösta Wiik
71 Ö-2 -200 1.1 3% 118.1 46.9%EKn10E84392EKn43 D8753K5854985
82NT S+3 -210 9.0 25% 127.1 44.1%9763D2D7EK752 DKn5109831093Kn108
Rond 5, som ÖV mot par 50, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
91NT S= -90 14.8 41% 141.9 43.8%DKn5K107KKn9Kn532 8763D854DE986
104 Ö= 620 4.0 11% 145.9 40.5%EKKn73ED324K83 10865K107ED9665
Rond 6, som ÖV mot par 47, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
112 S= -110 9.0 25% 154.9 39.1%9764976DKn9EKn3 52KKn842K104K76
124 V+1 450 34.0 94% 188.9 43.7%ED1072Kn98272KKn 63EK75K3ED532
Rond 7, som ÖV mot par 35, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
133 V= 140 33.0 92% 221.9 47.4%985Kn43K752ED8 KD763K10765D99
144 N= -420 7.0 19% 228.9 45.4%Kn8632K107K8Kn108 D1094D37654K54
Rond 8, som NS mot par 49, Marianne Wästberg - Irma Romare
154 Ö= -420 2.0 6% 230.9 42.7%DKn963K3K107Kn43 ED74853D109652
164 S-1 -50 9.0 25% 239.9 41.6%7487K109DKn8763 EKDKn5EKD94Kn89
Rond 9, som NS mot par 43, Gunnel Gille - Helen Lundin
174 N-2 -100 13.0 36% 252.9 41.3%DKn92K1094ED1094 K8Kn752K74DKn103
185 N-1 -100 11.0 31% 263.9 40.7%962KDKn986EKn9E Kn1075KD10874D87
Rond 10, som ÖV mot par 45, Ulla Wästberg - Agneta Johansson
195 Ö= 600 19.0 53% 282.9 41.4%K974K2K8642EK Kn32EKn6EKn1075103
202 Ö-1 -100 13.0 36% 295.9 41.1%KKn932DKn1077EKKn 79843E9532872
Rond 11, som NS mot par 31, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
213 Ö-2 100 4.0 11% 299.9 39.7%EKn8543Kn1093262 EKD7Kn942EKn943
224 V-1 100 15.0 42% 314.9 39.8%E7454DKn2KKn1074 921032K9763E86
Rond 12, som NS mot par 48, Gunlis Åberg - Mona Berge
232NT S+1 150 30.0 83% 344.9 41.7%K10754KnKKn63D82 962E1092E975EK
244 Ö+1 -150 4.0 11% 348.9 40.4%D5D9762Kn6EKD9 E10935432Kn6542