Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 214.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Magnus Friberg - Ing-Britt Jurén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
16 N-1 -50 2.0 11% 2 11.0%Kn98KDKn4EKKn8K6 K10E2D1072E8542
24 Ö+1 -450 7.0 39% 9 25.0%83762EK7DKn542 D72Kn105Kn1065986
Rond 2, som NS mot par 16, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
32 V-3 300 17.0 94% 26 48.0%Kn6539542DKn486 E1074EKnE932E92
44 N-1 -100 0.0 0% 26 36.0%98641062EKKn4Kn10 ED2EKKn83D9653
Rond 3, som NS mot par 15, Stig Unoson - Ulla Wästberg
52 V+1 -140 10.0 56% 36 40.0%65E98753EKn4D9 D3KD1083Kn108765
62 Ö+1 -140 4.0 22% 40 37.0%E87632DKn109626 KD54107443KKn95
Rond 4, som ÖV mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
72NT N= -120 8.0 44% 48 38.0%43109652EKD1075 K76Kn39732DKn82
81NT S= -90 0.0 0% 48 33.2%73108KKn653EK63 KDKn69632E10754
Rond 5, som ÖV mot par 13, Gun Bellander - Hans-Olof Holmqvist
93NT V+2 660 13.0 72% 61 37.6%K3D9109KD86543 DKn6EK8DKn8742E
103 N= -140 5.0 28% 66 36.6%KKn87654DKn10E109 E9632Kn1087D865
Rond 6, som ÖV mot par 12, Bodil Wikström - Ulla Lundström
113 Ö-1 -50 9.0 50% 75 37.8%D976432Kn3EKn49 KKn8D1082738652
126 N= -1370 2.0 11% 77 35.6%7D9642Kn87E974 K10983853410632
Rond 7, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
132NT Ö+2 -180 17.0 94% 94 40.1%841093E865DKn42 K7532Kn87672E9
144 N+2 480 10.0 56% 104 41.2%ED109Kn7532E32D K76EK96474842
Rond 8, Frirond
15  - 7.4 41% 111.4 41.2%Kn9EK10KD75Kn1062 106395Kn104EKD87
16  - 7.4 41% 118.8 41.2%D43K85D1095K53 102Kn4287642DKn2
Rond 9, som ÖV mot par 21, Susanne Ramel - Grete Derand
174 Ö-1 -50 2.0 11% 120.8 39.4%D6EKD10676E987 E10752Kn842D8D6
182 N= -110 9.0 50% 129.8 40.0%KK74KD962EK53 D97108658410976
Rond 10, som NS mot par 20, Klas Bellander - Jan Clementsson
194 N= 420 7.0 39% 136.8 39.9%E10851094E65K54 K932EKDKn8D1028
203NT S= 600 4.0 22% 140.8 39.0%K874953D62D63 E93ED7EK7EKn97
Rond 11, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Daniel Matus
211 V+3 -130 13.0 72% 153.8 40.6%E972972E96Kn74 DKn8Kn108583K986
222D S-3 -500 1.0 6% 154.8 39.0%10875D108639655 K3K9Kn432EKKn42
Rond 12, som NS mot par 18, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
236 S+1 1460 10.0 56% 164.8 39.8%E9829872EKnEKD KDKn6EKD10732105
245 V= -450 13.0 72% 177.8 41.1%953276109832K10 K1074D9D4D7542