Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sanna Clementsson - Simon Ekenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
13NT V-1 50 30.0 79% 30 79.0%73964954KKn1095 109510875K7E873
23 N+2 150 29.0 76% 59 77.5%KKn59642ED6545 E76E10Kn1083Kn1082
Rond 2, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Inga Derving
34 N+2 480 35.0 92% 94 82.3%E8DKn10642KKn54Kn D932E53E32E73
41NT S+1 120 26.0 68% 120 78.8%Kn105D932D3EK86 K642KKn8Kn109D107
Rond 3, som NS mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
52 S+1 140 34.0 89% 154 80.8%874K10865K62D4 DKn1063EKn7D3Kn76
64 Ö+1 -650 16.0 42% 170 74.3%K3D7ED105DKn1097 D283293286542
Rond 4, som ÖV mot par 2, Mikael Palade - Lennart Tenland
74 Ö= 620 29.0 76% 199 74.6%EKDKn82DKD8K64 1093107543EKn2103
84 Ö-2 -100 11.0 29% 210 68.9%K86D943E92D107 EKn74E76563EK5
Rond 5, som NS mot par 19, H.O. Thulin - Mats Mårtensson
93 N-1 -50 15.0 39% 225 65.6%EKDKn10E78710852 85429854E10763
103NT V+2 -660 4.0 11% 229 60.1%853K987526525 DKn642E10KKn843D
Rond 6, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Lars Becklén
112D S-3 500 36.0 95% 265 63.3%D764K875765E10 E5109EK10898754
124 V= 130 21.0 55% 286 62.6%EKn6Kn84105DKn853 D75K2K32EK962
Rond 7, som ÖV mot par 15, Milan Korac - Christina Leander
134 N-1 100 24.0 63% 310 62.6%D97432DKn5K853 42Kn108610864ED10
144 N= -420 10.0 26% 320 60.0%873D62Kn92E1073 KD1087D8743K52
Rond 8, som NS mot par 10, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
156 N= 1430 38.0 100% 358 62.7%K87KD9652EK103 9E10879653E972
164 N-1 -50 11.0 29% 369 60.6%E3KDKn752KD939 Kn865106374KKn52
Rond 9, som ÖV mot par 18, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
173NT V+1 430 37.0 97% 406 62.7%64EKKn4D9EK753 D85385K10862D9
182 Ö-1 -50 32.0 84% 438 63.9%Kn8Kn532K10976Kn6 D97107DKn8KD942
Rond 10, som ÖV mot par 4, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
194 N+3 -510 13.0 34% 451 62.3%75Kn9763Kn10D987 Kn42E8986KKn652
204 S+2 -680 10.0 26% 461 60.5%Kn6543K4D84754 K108210631062D86
Rond 11, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
213NT V+1 430 27.0 71% 488 61.0%D6543Kn53K102Kn8 KE976EKn83EK97
222NT S+1 -150 38.0 100% 526 62.8%E5296KD8631075 Kn741053E1029842
Rond 12, som NS mot par 8, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
233 V-2 200 32.0 84% 558 63.7%95K987K797632 DKn8EKn10E652D105
242 S-2 -100 24.0 63% 582 63.7%K106D107646KD73 984KnKD9732E84