Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » 5/9 scratch 2016-09-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

5/9 scratch 2016-09-05

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
14 V+1 450 17.0 57% 17 57.0%Kn1057Kn8432EKn62 EK9763D10EKD54
23NT V= 400 10.0 33% 27 45.0%1085ED795DKn1085 EDKn6K432K62E2
Rond 2, som ÖV mot par 4, Gun Bellander - Gunilla Wallin
32 N= -110 17.0 57% 44 49.0%D106K1085Kn98854 K8424EKD541076
44 N= -620 17.0 57% 61 51.0%5D104107D1098732 108743K952DKn64
Rond 3, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
52NT N-1 100 14.0 47% 75 50.2%E10972DKn57D974 Kn63K43Kn10985K6
64 S= -420 11.0 37% 86 48.0%1076E1075432E84 D98543KD9K1096
Rond 4, som NS mot par 8, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
73NT S-1 -100 4.0 13% 90 43.0%ED510KKn842EKDKn KKn32DKn541051093
84 Ö+2 -480 7.0 23% 97 40.5%D542K75987D108 EKn10763Kn10643K7
Rond 5, som ÖV mot par 2, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
92 V+2 170 30.0 100% 127 47.1%KD62DKn91076Kn105 E9743K4E84742
103 V= 110 30.0 100% 157 52.4%106ED10763Kn7654 53Kn43KKn2EKD109
Rond 6, som ÖV mot par 13, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
116NT S-1 50 27.0 90% 184 55.8%864Kn632Kn95876 10975E98108D1032
124 N= -620 5.0 17% 189 52.6%K53EK5KD1042108 98741085ED9542
Rond 7, som ÖV mot par 16, Anita Persson - Susanne Ramel
133 N-2 200 29.0 97% 218 56.0%7KD108KD764862 D454EKn1092D943
143 S-1 50 13.0 43% 231 55.1%KD985K4DKn7629 6DKn5K83Kn108743
Rond 8, som ÖV mot par 3, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
153 Ö-1 -50 18.0 60% 249 55.4%K54Kn963E102543 DKn7EK526K9862
163 N= -110 17.0 57% 266 55.5%K74K10510643297 E9832Kn73EK586
Rond 9, som NS mot par 10, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
174 V= -420 15.0 50% 281 55.2%ED764Kn973D1043 9852Kn106E1065Kn5
184 N= 620 13.0 43% 294 54.5%E6E64EKn3EK1076 KKnD10987K87Kn94
Rond 10, som NS mot par 1, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
193 V+1 -130 15.0 50% 309 54.3%D4DKn1065397764 8762K8EK84283
204 N= 620 18.0 60% 327 54.5%Kn7653Kn9543Kn67 EK10982EKD87K10
Rond 11, som NS mot par 9, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
213 S= 140 17.0 57% 344 54.7%74D974E654K104 EK103K1082Kn32Kn5
225 N+1 420 14.0 47% 358 54.3%Kn64E43EKDKn953 E3KDKn952K10842
Rond 12, som NS mot par 14, Östen Svantesson - Mats Holm
235 S-1 -100 11.0 37% 369 53.6%EK106985210632E 9510743EKKn987K
241NT Ö-1 50 25.0 83% 394 54.8%K976109963E1063 D105EK85472Kn84