Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Bridgeweekend Rödvig Tävling 1 2016-08-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Bridgeweekend Rödvig Tävling 1 2016-08-12

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Bertil Mårtensson - Vivi Mårtensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Immi Hansson - Lena Åberg
13 N-1 50 11 61% 11 61.0%KDKn32102EKn10786 1097KD76454D42
23 V= 140 15 83% 26 72.0%K639432DKn62102 Kn2EKD106597KKn8
Rond 2, som ÖV mot par 17, Lars Olsson - Gunnar Skoog
32 N-1 50 9 50% 35 64.7%4K98752K641083 KKn85610853EK75
42NT V= 120 0 0% 35 48.5%74932KD10754EKn ED102E105932K92
Rond 3, som NS mot par 19, Sonia Linusson - Lena Starkenberg
54 V-2 100 18 100% 53 58.8%EKKn9887632Kn104 7643KD965E652
64 S-2 -100 10 56% 63 58.3%K7EK49432E852 Kn398752DKn8K106
Rond 4, som NS mot par 2, Lars Ranbro - Karin Ranbro
73 N+1 130 10 56% 73 58.0%E94EKn99875423 K1076D643EK382
83 V-1 50 14 78% 87 60.5%E107253KDKn53108 9Kn92108EDKn6543
Rond 5, som ÖV mot par 4, Lena Jeppsson - Mona Andersson
93 S= -140 12 67% 99 61.2%KD654262D3965 Kn8D94EK87Kn1043
101NT Ö= 90 7 39% 106 59.0%KKn86D106EKDD42 10432E84653K87
Rond 6, som ÖV mot par 20, Mats Larsson - Roland Hansson
114D Ö-2 -300 6 33% 112 56.6%Kn532E4Kn1065932 K1097K3ED82754
124 N+1 -650 5 28% 117 54.2%K5EKn7543D10486 631098EKKn76953
Rond 7, som NS mot par 8, Ingrid Wickström - Gerda Sevonius
133NT N+3 690 17 94% 134 57.3%ED1063K7K109653 9E1082E97EKD42
144 N+2 480 16 89% 150 59.6%EKn743E10732Kn87 K1086D98663EKKn
Rond 8, som ÖV mot par 10, Gun Hammarstedt - Barbro Westermark
152 Ö-1 -50 7 39% 157 58.2%ED875EKn10KKn487 Kn10K9527632D105
165 Ö+1 680 12 67% 169 58.8%KKn109542DEKn1086 ED8E849642K94
Rond 9, som ÖV mot par 12, Jan-Olof Siby - Gunlis Åberg
173NT Ö= 400 8 44% 177 57.9%EKn54K3EK94EKn3 K72E6526K10842
184 Ö+1 450 3 17% 180 55.6%E54EK872K853E KKn8632Kn43E1046
Rond 10, som NS mot par 14, Marianne Löfgren - Maj Arvidsson
193NT N+2 460 18 100% 198 57.9%74E85KKn7EK1053 EDKn52D1091052D4
202 S= 90 12 67% 210 58.4%DKn74E2Kn74DKn53 1052K74ED98E62
Rond 11, som NS mot par 16, Ulla-Britt Lindmark - Birgitta Andersson
214 Ö+2 -480 1 6% 211 55.9%K7354753Kn10962 10984298KD10E85
224 N-2 -100 2 11% 213 53.9%K10862109E8ED76 DKn743Kn7DKn9752
Rond 12, som NS mot par 18, Margit Belenius - Inga-Maj Askfelt
232 S+1 110 7 39% 220 53.2%763K6E9864K107 EK10D10535E8543
244 Ö+1 -450 3 17% 223 51.7%KKn1042EKn108D952 1094975D93KKn107