Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Christina Kronlund - Thomas Ålander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
13 Ö+1 -170 19 95% 19 95.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 V= -420 12 60% 31 77.5%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som ÖV mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
33 Ö= 110 15 75% 46 76.7%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
42NT V+1 150 12 60% 58 72.5%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
53NT Ö-1 -50 3 15% 61 61.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
63 S-1 50 13 65% 74 61.7%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som ÖV mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
73NT S-1 100 19 95% 93 66.4%Kn942865439252 10763EK92KD549
82 V+1 110 7 35% 100 62.5%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
94 V= -620 12 60% 112 62.2%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
103 N-2 -200 0 0% 112 56.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
113NT V-1 50 18 90% 130 59.1%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö+2 -460 2 10% 132 55.0%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som ÖV mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
132 V+3 200 6 30% 138 53.1%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
143NT V= 400 8 40% 146 52.1%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
153NT S+2 660 20 100% 166 55.3%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
163 Ö= -110 10 50% 176 55.0%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
174 V+1 -450 1 5% 177 52.1%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
184 V= -130 8 40% 185 51.4%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
192 S= 110 11 55% 196 51.6%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
202 S= 90 4 20% 200 50.0%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
214 N-3 -300 0 0% 200 47.6%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
222 N+1 140 9 45% 209 47.5%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
233 Ö+1 -170 8 40% 217 47.2%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N+1 120 13 65% 230 47.9%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053