Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
13 Ö+1 170 1 5% 1 5.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
23NT V-1 -50 0 0% 1 2.5%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som ÖV mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
33 N-1 50 7 35% 8 13.3%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
42NT V+1 150 12 60% 20 25.0%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som ÖV mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
54 Ö= 420 16 80% 36 36.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
64 S-2 100 19 95% 55 45.8%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som NS mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
73 N+1 130 15 75% 70 50.0%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83D N-5 -1100 0 0% 70 43.8%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
94 Ö+2 -680 2 10% 72 40.0%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
102 N+1 140 12 60% 84 42.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
113 Ö+1 170 18 90% 102 46.4%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT V= 400 5 25% 107 44.6%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
134 Ö+1 -650 3 15% 110 42.3%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö+1 -450 1 5% 111 39.6%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
153NT S= 600 10 50% 121 40.3%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
161 Ö+3 -130 3 15% 124 38.8%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
174 Ö= -420 8 40% 132 38.8%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
185 V-1 50 10 50% 142 39.4%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
192 S= 110 11 55% 153 40.3%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
203NT N= 600 18 90% 171 42.8%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
214D N-1 -200 3 15% 174 41.4%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
222 N+1 140 9 45% 183 41.6%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
233 N= 110 19 95% 202 43.9%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N+2 150 17 85% 219 45.6%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053