Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
14 Ö+1 450 19 95% 19 95.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
23NT Ö+2 460 20 100% 39 97.5%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som ÖV mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
32 N= -110 4 20% 43 71.7%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
42 V= 90 6 30% 49 61.2%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
53NT Ö= 400 11 55% 60 60.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
64 N+1 -150 6 30% 66 55.0%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som ÖV mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
72 N+2 -130 5 25% 71 50.7%Kn942865439252 10763EK92KD549
83NT Ö-1 -50 2 10% 73 45.6%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
94 Ö= -620 12 60% 85 47.2%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
102 Ö-3 300 17 85% 102 51.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
113 Ö+1 -170 2 10% 104 47.3%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT V= -400 15 75% 119 49.6%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som NS mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
132 V+3 -200 14 70% 133 51.2%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 V-3 150 20 100% 153 54.6%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som ÖV mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
153NT S+2 -660 0 0% 153 51.0%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
163 Ö= 110 10 50% 163 50.9%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som NS mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
174 Ö= -420 8 40% 171 50.3%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
185 V= -400 0 0% 171 47.5%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som ÖV mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
192 N= -90 16 80% 187 49.2%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
201 Ö= 80 18 90% 205 51.2%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som NS mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
212 N+1 140 13 65% 218 51.9%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
222 N+1 140 9 45% 227 51.6%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som ÖV mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
232 Ö+2 170 12 60% 239 52.0%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
241NT N-1 50 18 90% 257 53.5%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9