Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Irma Svensson - Ruth Gustavsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
13 Ö+1 170 1 5% 1 5.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
24 V= 420 8 40% 9 22.5%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
33 S= -140 1 5% 10 16.7%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
42NT V+1 150 12 60% 22 27.5%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som NS mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
54 Ö-1 50 17 85% 39 39.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
64 S-1 -50 7 35% 46 38.3%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som ÖV mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
73 N+1 -130 5 25% 51 36.4%Kn942865439252 10763EK92KD549
83NT Ö-1 -50 2 10% 53 33.1%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som NS mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
94 V= -620 12 60% 65 36.1%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
102 N= 110 9 45% 74 37.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
112 Ö+1 140 12 60% 86 39.1%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT Ö+1 430 13 65% 99 41.2%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som NS mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
132 V+3 -200 14 70% 113 43.5%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö= -420 7 35% 120 42.9%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
153NT S+1 -630 3 15% 123 41.0%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
161 S-1 50 4 20% 127 39.7%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som ÖV mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
172 V+3 200 6 30% 133 39.1%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
183 N+1 -170 6 30% 139 38.6%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
193NT S+1 430 20 100% 159 41.8%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
202 N+2 170 13 65% 172 43.0%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som ÖV mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
214D N-1 200 17 85% 189 45.0%E932ED81075K52 10764106D8631084
222 N+1 -140 11 55% 200 45.5%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som NS mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
233 Ö+1 -170 8 40% 208 45.2%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
243D Ö-2 300 20 100% 228 47.5%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053