Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
14 Ö= 420 10 50% 10 50.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
24 Ö= 420 8 40% 18 45.0%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som NS mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
33 Ö= -110 5 25% 23 38.3%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
42NT V+1 -150 8 40% 31 38.8%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
54 Ö-1 -50 3 15% 34 34.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
65 N= -400 0 0% 34 28.3%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som NS mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
73 N= 110 8 40% 42 30.0%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83 Ö+1 -130 10 50% 52 32.5%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som ÖV mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
91 Ö+1 110 0 0% 52 28.9%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
102 N= -90 14 70% 66 33.0%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som NS mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
112 Ö= -110 12 60% 78 35.5%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö+1 -430 7 35% 85 35.4%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
134 Ö= 620 14 70% 99 38.1%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
143 Ö= 140 6 30% 105 37.5%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som ÖV mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
153NT N-1 100 18 90% 123 41.0%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
161 N+1 -90 2 10% 125 39.1%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
173 V= 140 2 10% 127 37.4%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
184 N+1 -650 0 0% 127 35.3%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som ÖV mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
193NT S+1 -430 0 0% 127 33.4%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
202 N+2 -170 7 35% 134 33.5%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
213NT S-2 -200 3 15% 137 32.6%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
222 V+1 -110 2 10% 139 31.6%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som ÖV mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
233 N= -110 1 5% 140 30.4%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
241NT N+2 -150 3 15% 143 29.8%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9