Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Bonnie Clementsson - Olle Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
13 Ö+1 -170 19 95% 19 95.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
23NT V-1 50 20 100% 39 97.5%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som ÖV mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
32 Ö+2 130 20 100% 59 98.3%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
41NT V+2 150 12 60% 71 88.8%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som NS mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
53NT Ö-1 50 17 85% 88 88.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
63 S-1 -50 7 35% 95 79.2%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
75 N-1 100 19 95% 114 81.4%Kn942865439252 10763EK92KD549
83NT Ö+1 430 16 80% 130 81.2%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som NS mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
94 Ö+2 -680 2 10% 132 73.3%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
102NT S+2 180 14 70% 146 73.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som ÖV mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
112 Ö+2 170 18 90% 164 74.5%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT Ö= 400 5 25% 169 70.4%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som ÖV mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
134 Ö+1 650 17 85% 186 71.5%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
144 Ö= 420 13 65% 199 71.1%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
153NT S= -600 10 50% 209 69.7%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
161 Ö+3 130 17 85% 226 70.6%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som ÖV mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
174 Ö= 420 12 60% 238 70.0%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
183 V+2 150 14 70% 252 70.0%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
192 S+1 -140 2 10% 254 66.8%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
203 N+1 -170 7 35% 261 65.2%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som ÖV mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
213NT S-2 200 17 85% 278 66.2%E932ED81075K52 10764106D8631084
222 V+1 110 18 90% 296 67.3%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som NS mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
232 N+1 110 19 95% 315 68.5%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N= 90 8 40% 323 67.3%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053