Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
14 Ö= -420 10 50% 10 50.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 Ö+1 -450 3 15% 13 32.5%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
32 N= 110 16 80% 29 48.3%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
42 V= -90 14 70% 43 53.8%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
54 Ö+1 -450 0 0% 43 43.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
63 S+1 170 16 80% 59 49.2%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
72 S+3 150 20 100% 79 56.4%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
82 V+1 -110 13 65% 92 57.5%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som ÖV mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
94 Ö= 620 8 40% 100 55.6%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
102 N-1 100 18 90% 118 59.0%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som ÖV mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
112 Ö+1 140 12 60% 130 59.1%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT Ö+2 460 18 90% 148 61.7%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som ÖV mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
132 V+3 200 6 30% 154 59.2%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
144 Ö= 420 13 65% 167 59.6%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
153NT N-1 -100 2 10% 169 56.3%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
161 N+1 90 18 90% 187 58.4%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
174 Ö= -420 8 40% 195 57.4%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
183 V+2 -150 6 30% 201 55.8%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som ÖV mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
193 S= -110 9 45% 210 55.3%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
204 N= -620 0 0% 210 52.5%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
214 N= 620 19 95% 229 54.5%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
222 N+3 200 15 75% 244 55.5%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som NS mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
233 V+1 -170 8 40% 252 54.8%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N+2 150 17 85% 269 56.0%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053