Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sonja Lindblom - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
13NT N= 400 9.0 30% 9 30.0%E82Kn753EK2Kn43 KD104KKn9865EK8
24 V+1 -450 8.0 27% 17 28.5%8Kn62Kn2KD108542 Kn92KD9KD108756
Rond 2, som ÖV mot par 14, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
33NT V-1 -100 0.0 0% 17 19.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
43NT Ö+3 690 26.0 87% 43 36.0%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
52 V+2 -130 10.0 33% 53 35.4%Kn8562EK9521075 E10942D743D844
63 Ö-1 100 13.0 43% 66 36.7%59763KKn928543 EKn106484D74KKn7
Rond 4, som ÖV mot par 6, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
75 Ö-1 -100 8.0 27% 74 35.3%E8DKn93KDKn10987 DKn1042105E85322
84 V+1 450 21.0 70% 95 39.6%754E8759ED853 EKD63Kn2E104329
Rond 5, som ÖV mot par 1, Ulla Borgström - Monica Wester
94 S= -420 4.0 13% 99 36.7%K8210974397548 EKnK52Kn103EKn1064
101NT S+1 -120 12.0 40% 111 37.0%1063D6421097KKn10 KD52K1097E3965
Rond 6, som NS mot par 10, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
113NT V= -400 2.0 7% 113 34.3%7643E743E9773 1092D10652D6K104
123NT Ö-3 150 30.0 100% 143 39.8%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som ÖV mot par 4, Susanne Levin - Mats Andersson
134 S= -620 21.0 70% 164 42.1%64DKn9754109753 73E3K762KKn862
144 Ö-2 -100 24.0 80% 188 44.8%Kn1084K65EK9653 E8Kn109652DKn983
Rond 8, som ÖV mot par 13, Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg
152 Ö+2 170 16.0 53% 204 45.3%KKn6E74KKn62K95 D7542106D853E6
164 N+1 -450 7.0 23% 211 43.9%Kn2D8653Kn107KKn5 K9972E8529764
Rond 9, som ÖV mot par 16, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
174 Ö+1 450 14.0 47% 225 44.1%E7D102ED764E32 8E97654KKn93107
182NT N+1 -150 4.0 13% 229 42.4%DKn108742108ED84 E965E53643276
Rond 10, som ÖV mot par 5, Stig Unoson - Agneta Dunemark
191NT N+1 -120 5.0 17% 234 41.1%K107Kn10931042KKn2 EKn9275K975D64
202 S-1 100 14.0 47% 248 41.4%Kn4K963D983E98 108732104EKn62KKn
Rond 11, som NS mot par 12, Sverker Sköld - Ann Lilliengren
213NT N= 600 19.0 63% 267 42.4%EK632K9432D10K DKKn975432D432
225 Ö-1 100 18.0 60% 285 43.2%1098752KED4Kn64 KKn63D1075410983
Rond 12, som NS mot par 3, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
232 V-1 100 16.0 53% 301 43.6%1087EK104976EK7 95983ED54D863
246NT V+1 -1020 0.0 0% 301 41.8%D81086531095752 Kn9543D72Kn6DKn8