Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
16 S-2 100 28.0 93% 28 93.0%53ED1096D74752 Kn976842103D1096
23NTD S-6 1700 30.0 100% 58 96.5%1041073E964Kn973 EKD7653E8543E
Rond 2, som ÖV mot par 48, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
33NT V= 600 7.0 23% 65 72.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
44 V+2 680 19.0 63% 84 69.8%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som ÖV mot par 39, Bo Hedberg - Anita Pering
53 V+3 170 28.0 93% 112 74.4%KD73109763ED96 6EKKn85Kn10KKn832
63NT V= 600 27.0 90% 139 77.0%D973KKn21086ED10 K82ED105E53962
Rond 4, som ÖV mot par 45, Håkan Stenfot - Rutger Persson
75 Ö-1 -100 8.0 27% 147 69.9%E8DKn93KDKn10987 DKn1042105E85322
84 V+1 450 21.0 70% 168 69.9%754E8759ED853 EKD63Kn2E104329
Rond 5, som ÖV mot par 43, Yvonne Tolf - Ulf Schjånberg
94 S= -420 4.0 13% 172 63.6%K8210974397548 EKnK52Kn103EKn1064
102 Ö+2 170 30.0 100% 202 67.2%1063D6421097KKn10 KD52K1097E3965
Rond 6, som NS mot par 34, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
111NT V+1 -120 18.0 60% 220 66.5%7643E743E9773 1092D10652D6K104
124 V= -420 13.0 43% 233 64.6%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som ÖV mot par 36, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
134 S= -620 21.0 70% 254 65.0%64DKn9754109753 73E3K762KKn862
144 N= -420 5.0 17% 259 61.6%Kn1084K65EK9653 E8Kn109652DKn983
Rond 8, Frirond
15  - 18.9 63% 277.9 61.7%983KKn32ED10832 E10D98510974Kn74
16  - 18.9 63% 296.8 61.8%D10853E10D96332 E764KKn4K4ED108
Rond 9, som ÖV mot par 47, Birgit Hartman - Elsa Olsson
174 Ö+2 480 19.0 63% 315.8 61.8%E7D102ED764E32 8E97654KKn93107
182 S-2 200 28.0 93% 343.8 63.6%DKn108742108ED84 E965E53643276
Rond 10, som NS mot par 44, Anita Persson - Elsa Andersson
191NT N= 90 20.0 67% 363.8 63.7%D3D62ED8310973 8654EK84Kn6E85
202 N= 110 26.0 87% 389.8 64.9%K6EDKn872107732 ED955K54D10654
Rond 11, som NS mot par 31, Greger Jonsson - Marianne Falck
213D V-1 100 3.0 10% 392.8 62.3%EK632K9432D10K DKKn975432D432
225 V-2 200 25.0 83% 417.8 63.2%1098752KED4Kn64 KKn63D1075410983
Rond 12, som NS mot par 46, Rolf Jönsson - Hans Ryning
233 S= 110 24.0 80% 441.8 64.0%1087EK104976EK7 95983ED54D863
243NT Ö+3 -490 11.0 37% 452.8 62.8%D81086531095752 Kn9543D72Kn6DKn8