Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Thomas Davy - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
12 N+2 -130 26.0 87% 26 87.0%53ED1096D74752 Kn976842103D1096
24 Ö= 420 13.0 43% 39 65.0%1041073E964Kn973 EKD7653E8543E
Rond 2, som ÖV mot par 45, Håkan Stenfot - Rutger Persson
33NT Ö+2 660 24.0 80% 63 70.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
44 V+2 680 19.0 63% 82 68.2%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som ÖV mot par 43, Yvonne Tolf - Ulf Schjånberg
53 V= 110 10.0 33% 92 61.2%KD73109763ED96 6EKKn85Kn10KKn832
61NT V+1 120 23.0 77% 115 63.8%D973KKn21086ED10 K82ED105E53962
Rond 4, som NS mot par 32, Mari Segerberg - Jan Öhman
73 Ö= -110 14.0 47% 129 61.4%K976EK87K9464 53642DKn1076E53
84 V= -420 18.0 60% 147 61.2%Kn108K106KKn7Kn742 92D943D865K106
Rond 5, som ÖV mot par 34, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
94 S-1 50 23.0 77% 170 63.0%K8210974397548 EKnK52Kn103EKn1064
102NT S= -120 12.0 40% 182 60.7%1063D6421097KKn10 KD52K1097E3965
Rond 6, som NS mot par 40, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
111NT V+2 -150 9.0 30% 191 57.9%7643E743E9773 1092D10652D6K104
124 V+1 -450 2.0 7% 193 53.7%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som ÖV mot par 47, Birgit Hartman - Elsa Olsson
133 N= -110 30.0 100% 223 57.2%64DKn9754109753 73E3K762KKn862
142 N+2 -170 17.0 57% 240 57.2%Kn1084K65EK9653 E8Kn109652DKn983
Rond 8, som ÖV mot par 44, Anita Persson - Elsa Andersson
153 Ö= 140 7.0 23% 247 54.9%KKn6E74KKn62K95 D7542106D853E6
164 S+1 -450 7.0 23% 254 52.9%Kn2D8653Kn107KKn5 K9972E8529764
Rond 9, som NS mot par 41, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
173 Ö+1 -170 25.0 83% 279 54.7%DKn432Kn838DKn96 K10965K1052K854
183 N-3 -300 0.0 0% 279 51.7%874KD9E5KKn1093 K1032Kn6KDKn9752
Rond 10, som ÖV mot par 46, Rolf Jönsson - Hans Ryning
192NT S= -120 5.0 17% 284 49.8%K107Kn10931042KKn2 EKn9275K975D64
203 N-2 200 24.0 80% 308 51.4%Kn4K963D983E98 108732104EKn62KKn
Rond 11, som ÖV mot par 38, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
215D S= -750 5.0 17% 313 49.7%98754D8686765 Kn10EKn1075EEKn1098
225 Ö-1 -100 12.0 40% 325 49.3%ED432752E10852 EKn986KKn6KD973
Rond 12, som ÖV mot par 48, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
233 N-1 100 26.0 87% 351 50.9%K2D52KKn1032Kn104 EDKn643Kn768952
243NT Ö+4 520 26.0 87% 377 52.4%10762EKn483EK106 EKK9EKD742943