Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mari Segerberg - Jan Öhman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 45, Håkan Stenfot - Rutger Persson
13NT N+1 -430 11.0 37% 11 37.0%53ED1096D74752 Kn976842103D1096
24 V+1 450 22.0 73% 33 55.0%1041073E964Kn973 EKD7653E8543E
Rond 2, som ÖV mot par 43, Yvonne Tolf - Ulf Schjånberg
33NT Ö+2 660 24.0 80% 57 63.3%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
44 V+1 650 8.0 27% 65 54.2%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som NS mot par 31, Greger Jonsson - Marianne Falck
53NT V-2 100 29.0 97% 94 62.8%Kn8562EK9521075 E10942D743D844
64 V-2 200 24.0 80% 118 65.7%59763KKn928543 EKn106484D74KKn7
Rond 4, som ÖV mot par 33, Thomas Davy - Karen Nielsen
73 Ö= 110 16.0 53% 134 63.9%E8DKn93KDKn10987 DKn1042105E85322
84 V= 420 12.0 40% 146 60.9%754E8759ED853 EKD63Kn2E104329
Rond 5, som NS mot par 39, Bo Hedberg - Anita Pering
94 S= 420 26.0 87% 172 63.8%D54DKn86D62K92 109763EEK8D753
101NT S+2 150 25.0 83% 197 65.7%E9483K8642D42 Kn87EKn5DKn5E873
Rond 6, som NS mot par 47, Birgit Hartman - Elsa Olsson
111NT V+2 -150 9.0 30% 206 62.5%7643E743E9773 1092D10652D6K104
124 V= -420 13.0 43% 219 60.8%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som ÖV mot par 44, Anita Persson - Elsa Andersson
134 S+1 -650 9.0 30% 228 58.5%64DKn9754109753 73E3K762KKn862
145 N-1 50 29.0 97% 257 61.2%Kn1084K65EK9653 E8Kn109652DKn983
Rond 8, som NS mot par 40, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
152 Ö+1 -140 23.0 77% 280 62.3%983KKn32ED10832 E10D98510974Kn74
162 S+3 200 8.0 27% 288 60.1%D10853E10D96332 E764KKn4K4ED108
Rond 9, som ÖV mot par 46, Rolf Jönsson - Hans Ryning
174 Ö+3 510 27.0 90% 315 61.8%E7D102ED764E32 8E97654KKn93107
181NT N= -90 17.0 57% 332 61.6%DKn108742108ED84 E965E53643276
Rond 10, som ÖV mot par 37, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
192 N-2 100 27.0 90% 359 63.1%K107Kn10931042KKn2 EKn9275K975D64
202NT Ö-1 -100 10.0 33% 369 61.5%Kn4K963D983E98 108732104EKn62KKn
Rond 11, som ÖV mot par 48, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
215D S= -750 5.0 17% 374 59.4%98754D8686765 Kn10EKn1075EEKn1098
223NT Ö= 600 27.0 90% 401 60.8%ED432752E10852 EKn986KKn6KD973
Rond 12, som ÖV mot par 36, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
233 V-1 -100 14.0 47% 415 60.2%K2D52KKn1032Kn104 EDKn643Kn768952
243 V+3 170 3.0 10% 418 58.1%10762EKn483EK106 EKK9EKD742943