Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sverker Sköld - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
14 S-3 150 30.0 100% 30 100.0%53ED1096D74752 Kn976842103D1096
22 V+3 200 8.0 27% 38 63.5%1041073E964Kn973 EKD7653E8543E
Rond 2, som ÖV mot par 9, Willy Landgren - Bibi Jönsson
33NT V+2 660 24.0 80% 62 69.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
44 V+1 650 8.0 27% 70 58.5%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som NS mot par 4, Susanne Levin - Mats Andersson
53NT V-2 100 29.0 97% 99 66.2%Kn8562EK9521075 E10942D743D844
63NT V-1 100 13.0 43% 112 62.3%59763KKn928543 EKn106484D74KKn7
Rond 4, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
72 Ö+1 -110 14.0 47% 126 60.1%K976EK87K9464 53642DKn1076E53
82 V+1 -140 24.0 80% 150 62.6%Kn108K106KKn7Kn742 92D943D865K106
Rond 5, som NS mot par 3, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
93 S= 140 20.0 67% 170 63.1%D54DKn86D62K92 109763EEK8D753
102 Ö-1 100 9.0 30% 179 59.8%E9483K8642D42 Kn87EKn5DKn5E873
Rond 6, som ÖV mot par 14, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
111NT V+2 150 21.0 70% 200 60.7%D8595432ED985 EKKnKKn8KKn108Kn62
124 V= 420 17.0 57% 217 60.4%D96Kn7EK87DKn52 EK83253Kn942EK
Rond 7, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
134 S+1 650 21.0 70% 238 61.2%DKn10K86DKn8543E EK9852102E109D4
142 N+2 170 13.0 43% 251 59.9%D97652EK73EKn2 K43D10742D10874
Rond 8, som ÖV mot par 10, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
153 Ö+1 170 16.0 53% 267 59.4%KKn6E74KKn62K95 D7542106D853E6
163 S+2 -200 22.0 73% 289 60.2%Kn2D8653Kn107KKn5 K9972E8529764
Rond 9, som ÖV mot par 5, Stig Unoson - Agneta Dunemark
174 Ö+3 510 27.0 90% 316 62.0%E7D102ED764E32 8E97654KKn93107
183 S-1 100 22.0 73% 338 62.6%DKn108742108ED84 E965E53643276
Rond 10, som NS mot par 2, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
193 S-1 -50 11.0 37% 349 61.3%D3D62ED8310973 8654EK84Kn6E85
202 N= 110 26.0 87% 375 62.5%K6EDKn872107732 ED955K54D10654
Rond 11, som ÖV mot par 8, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
213NT N= -600 11.0 37% 386 61.3%98754D8686765 Kn10EKn1075EEKn1098
225 Ö-1 -100 12.0 40% 398 60.4%ED432752E10852 EKn986KKn6KD973
Rond 12, som ÖV mot par 13, Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg
232 V= 110 29.0 97% 427 62.0%K2D52KKn1032Kn104 EDKn643Kn768952
245 V+1 420 8.0 27% 435 60.5%10762EKn483EK106 EKK9EKD742943