Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2016-05-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2016-05-04

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
13NT V+2 460 28.0 78% 28 78.0%EDKn82KDKn32KK4 710764E94EKn985
23 S+1 -170 24.0 67% 52 72.5%K962D972K107Kn4 1086E6542E10976
Rond 2, som NS mot par 10, Bo Månsson - Sonja Christensson
33NT S= 400 30.0 83% 82 76.0%K107510642EKn1083 EKn96KD9D92KD9
45 V-1 100 27.0 75% 109 75.8%876DKn1087529D4 EKn10263D1075873
Rond 3, som ÖV mot par 14, Östen Svantesson - Klas Bellander
55 Ö= 400 20.0 56% 129 71.8%EK4EK835EK965 87532EKn96Kn832
64 N+1 -450 19.0 53% 148 68.7%9DKn10E9762K862 54K86321084D104
Rond 4, som NS mot par 20, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
74 N= 620 22.0 61% 170 67.6%E9864EK7E7832 D72D652Kn82EK6
82 N+1 110 16.0 44% 186 64.6%Kn73E106K106DKn82 ED95K74843K73
Rond 5, som ÖV mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
93 S= -110 23.0 64% 209 64.6%K876486429Kn102 EKn532Kn75KD87D
103 V+1 130 19.0 53% 228 63.4%K2962D8653975 E103D8K4EKDKn86
Rond 6, som ÖV mot par 4, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
114 S= -420 0.0 0% 228 57.6%6E865D52Kn10742 108Kn104KKn8EKD83
125 Ö+1 420 13.0 36% 241 55.8%K1031054EDKn98E10 EEKKn767542KD6
Rond 7, som NS mot par 19, Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin
134 V-1 100 24.0 67% 265 56.7%D862EK7274642 9434Kn1065E8753
143NT Ö-1 50 24.0 67% 289 57.4%75432102E108E95 K9843Kn432D742
Rond 8, som ÖV mot par 13, Britt Lindberg - Åke Lindström
151NT Ö+2 150 28.0 78% 317 58.8%KKn3ED86Kn932E2 98793K10KD10543
163 S-1 50 10.0 28% 327 56.9%K7421083K643D5 D10953KD1052EK3
Rond 9, som NS mot par 15, Inga Derving - Ulla Nilborn
174D Ö-3 500 36.0 100% 363 59.4%439753752KD93 KD1095210KDKnE72
183NT N+2 660 24.0 67% 387 59.8%D8EKDKn10987KD8 EKn10329864K64E
Rond 10, som NS mot par 12, Anitha Lindgren - Marian Krook
192 N+1 140 31.0 86% 418 61.2%EKn943D8376KD5 762KKn1095E83Kn2
202 S+3 200 21.0 58% 439 61.0%D9643932D96D2 EKn8EKKn10868KKn7
Rond 11, som ÖV mot par 18, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
214 S+1 -650 3.0 8% 442 58.5%EKD86394109644 975E6832K10752
222 S+1 -140 9.0 25% 451 57.0%E1072762E109763 K8654Kn3ED10842
Rond 12, som ÖV mot par 6, Rutger Persson - Claes Nilsson
231NT N= -90 18.0 50% 469 56.7%KD6K93984ED62 Kn92D875KD7374
244 V+3 510 10.0 28% 479 55.5%ED974EDKn961064 Kn852K74EKED87