Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2016-05-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2016-05-04

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Östen Svantesson - Klas Bellander
14 Ö+2 -480 3.0 8% 3 8.0%1063E9D107D10762 K95485Kn865323
23 S= 140 6.0 17% 9 12.5%74K53DKn98D832 EDKn10853EKn43K5
Rond 2, som NS mot par 20, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
32 S+1 140 22.0 61% 31 28.7%K107510642EKn1083 EKn96KD9D92KD9
43 V+1 -130 15.0 42% 46 32.0%876DKn1087529D4 EKn10263D1075873
Rond 3, som NS mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
53NT Ö+2 -460 0.0 0% 46 25.6%DKn6D1097D108424 1092Kn654K73D107
64 N+1 450 17.0 47% 63 29.2%EKKn108325D53E9 D76E974KKnKn753
Rond 4, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
74 N= -620 14.0 39% 77 30.6%Kn5310983DKn9754 K10Kn43KD10965410
8Pass 32.0 89% 109 37.9%K864D53275E95 102Kn98EDKn921064
Rond 5, som NS mot par 19, Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin
94 N= 130 20.0 56% 129 39.9%D1010E532EK9764 9EKD93Kn1064853
103 V+1 -130 17.0 47% 146 40.6%DKn854E543Kn432 976KKn107E1097210
Rond 6, som ÖV mot par 13, Britt Lindberg - Åke Lindström
115 S-1 50 27.0 75% 173 43.7%6E865D52Kn10742 108Kn104KKn8EKD83
124 V+1 450 22.0 61% 195 45.2%K1031054EDKn98E10 EEKKn767542KD6
Rond 7, som ÖV mot par 15, Inga Derving - Ulla Nilborn
134 Ö-2 -200 2.0 6% 197 42.2%K5DKn63EKD8KD9 EKn10710985932Kn10
143 V+1 170 19.0 53% 216 42.9%Kn9867976KKn1063 EKD10EDKn65KD58
Rond 8, som NS mot par 10, Bo Månsson - Sonja Christensson
153NT Ö-4 200 34.0 94% 250 46.3%DKKn742ED4Kn987 E10654210587656
163 S-1 -50 26.0 72% 276 47.9%Kn8Kn76Kn87Kn8642 E6E9542ED91097
Rond 9, som ÖV mot par 18, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
174 S= -420 3.0 8% 279 45.6%E8EDKn86E10943Kn Kn76K4286108654
183NT N+2 -660 12.0 33% 291 44.9%K6547532D2Kn52 97Kn10E531097643
Rond 10, som ÖV mot par 4, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
192 S= -110 18.0 50% 309 45.2%KD742KD9410873 1085E6Kn1052E964
202 S= -110 30.0 83% 339 47.0%K102754KKn54396 75DE1072E108543
Rond 11, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
214 S-1 100 26.0 72% 365 48.2%EKD86394109644 975E6832K10752
223 S= -140 9.0 25% 374 47.2%E1072762E109763 K8654Kn3ED10842
Rond 12, som NS mot par 8, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
231NT N= 90 18.0 50% 392 47.3%E74EKn4EKn65Kn108 108531062102K953
244 V+3 -510 26.0 72% 418 48.3%K1061083DKn93952 352876542KKn103