Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2016-05-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2016-05-04

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.7.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
14 Ö+1 -450 16.0 44% 16 44.0%1063E9D107D10762 K95485Kn865323
24 S= 620 28.0 78% 44 61.0%74K53DKn98D832 EDKn10853EKn43K5
Rond 2, som NS mot par 34, Louise Grandinsson - Christina Leander
34 S-2 -100 0.0 0% 44 40.7%K107510642EKn1083 EKn96KD9D92KD9
43NT Ö-2 200 35.0 97% 79 54.8%876DKn1087529D4 EKn10263D1075873
Rond 3, som ÖV mot par 48, Gunilla Ljung - Gun Bellander
53NT Ö+1 430 33.0 92% 112 62.2%EK4EK835EK965 87532EKn96Kn832
64 N+1 -450 19.0 53% 131 60.7%9DKn10E9762K862 54K86321084D104
Rond 4, som ÖV mot par 40, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
74 N= -620 14.0 39% 145 57.6%Kn5310983DKn9754 K10Kn43KD10965410
82 N+1 -110 20.0 56% 165 57.4%K864D53275E95 102Kn98EDKn921064
Rond 5, som ÖV mot par 46, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
93 V-1 -100 29.0 81% 194 60.0%K876486429Kn102 EKn532Kn75KD87D
103 V+1 130 19.0 53% 213 59.3%K2962D8653975 E103D8K4EKDKn86
Rond 6, som NS mot par 32, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
113 S= 140 28.0 78% 241 61.0%K973KD92E7646 EDKn54273109395
124 V+2 -480 6.0 17% 247 57.3%8764D210397432 DKn952983K6Kn85
Rond 7, som ÖV mot par 44, Milan Korac - Inger Ekberg
134 Ö-1 -100 12.0 33% 259 55.5%K5DKn63EKD8KD9 EKn10710985932Kn10
144 Ö= 420 28.0 78% 287 57.1%Kn9867976KKn1063 EKD10EDKn65KD58
Rond 8, som ÖV mot par 50, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
153NT V+1 430 36.0 100% 323 59.9%KKn3ED86Kn932E2 98793K10KD10543
162 V= 110 20.0 56% 343 59.7%K7421083K643D5 D10953KD1052EK3
Rond 9, som ÖV mot par 47, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
174 Ö-1 -50 25.0 69% 368 60.2%E8EDKn86E10943Kn Kn76K4286108654
184 S+1 -650 20.0 56% 388 60.0%K6547532D2Kn52 97Kn10E531097643
Rond 10, som ÖV mot par 38, Thomas Davy - Karen Nielsen
193 N-1 50 30.0 83% 418 61.2%KD742KD9410873 1085E6Kn1052E964
204 S= -620 6.0 17% 424 59.0%K102754KKn54396 75DE1072E108543
Rond 11, som ÖV mot par 49, Ingrid Wallin - Ann Lange
214 S= -620 8.0 22% 432 57.2%EKD86394109644 975E6832K10752
223 S-1 50 30.0 83% 462 58.4%E1072762E109763 K8654Kn3ED10842
Rond 12, som NS mot par 43, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
231NT N= 90 18.0 50% 480 58.0%E74EKn4EKn65Kn108 108531062102K953
244 V+2 -480 33.0 92% 513 59.5%K1061083DKn93952 352876542KKn103