Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
13NT Ö+2 -460 15.0 38% 15 38.0%KKn52Kn75327382 973KD4K852973
23 S+3 170 36.0 90% 51 64.0%32KnED74398763 K543KKn109EDKn104
Rond 2, som ÖV mot par 12, Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson
33 N+1 -170 2.0 5% 53 44.3%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
43 Ö= 110 23.0 58% 76 47.8%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som ÖV mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
52 N+1 -140 10.0 25% 86 43.2%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
63NT S+2 -460 7.0 18% 93 39.0%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som ÖV mot par 22, Jan Öhman - Gunnar Olsson
71 S+2 -110 26.0 65% 119 42.7%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
84 S= -420 3.0 8% 122 38.4%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som NS mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
93 N= 140 33.0 83% 155 43.3%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
103 N-1 -100 16.0 40% 171 43.0%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som NS mot par 20, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
113 N+1 170 11.0 28% 182 41.6%DKn105EKn87322D5 4D1095Kn543EK103
126NT V+1 -1020 18.0 45% 200 41.9%DKn107Kn989631096 9852743272532
Rond 7, som ÖV mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
132 S= -110 2.0 5% 202 39.1%53KD652D8E1073 Kn986E8EKn53Kn85
142 N= -110 6.0 15% 208 37.4%83KD4Kn96542E6 754E53E83K1043
Rond 8, som NS mot par 18, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
153 N-1 -100 5.3 13% 213.3 35.7%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
165 Ö+1 -620 2.1 5% 215.4 33.8%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som NS mot par 17, Agneta Johansson - Lars Svensson
174 S+1 450 5.3 13% 220.7 32.6%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
182NT N= 120 24.2 61% 244.9 34.2%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som NS mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson
193NT V+1 -630 1.0 3% 245.9 32.5%965E107631054D4 ED10824K6321062
203 S+2 200 4.0 10% 249.9 31.4%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som NS mot par 15, Christer Ekberg - Peter Gati
214 S= 620 24.0 60% 273.9 32.8%D10DKnEKn82Kn10762 E9875EK10843E5
222 V+2 -130 9.0 23% 282.9 32.3%1074KD83983765 EK5Kn107D6542KKn
Rond 12, som NS mot par 14, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
234D V-2 500 38.0 95% 320.9 35.0%7527D1076Kn9632 KDKn10EKKn954K84
244 S+2 480 14.0 35% 334.9 35.0%962E3EKKn52D42 EKKn8543DKn6298