Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Mikael Palade - Lennart Tenland

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
13NT Ö+2 460 25.0 63% 25 63.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
25 V+1 480 23.0 58% 48 60.5%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som ÖV mot par 22, Jan Öhman - Gunnar Olsson
34 N-3 150 40.0 100% 88 73.7%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
43NT V= 600 37.0 93% 125 78.5%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som ÖV mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
53D S-1 200 36.0 90% 161 80.8%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
63NT S+2 -460 7.0 18% 168 70.3%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som NS mot par 20, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
74 S= 620 30.0 75% 198 71.0%KD1042Kn10942385 85KDKD1082EK102
83NT N= 400 34.0 85% 232 72.8%Kn106K10761032EK4 E985EKn4DKn6573
Rond 5, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
95D V-2 500 40.0 100% 272 75.8%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
101NT Ö+3 -180 1.0 3% 273 68.5%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som ÖV mot par 18, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
113 N+2 -200 21.0 53% 294 67.1%E732KE9876962 K98664KD10Kn874
126NT Ö+1 1020 22.0 55% 316 66.1%EK3K106EDKn5Kn84 64ED5K1084EKD7
Rond 7, som NS mot par 17, Agneta Johansson - Lars Svensson
132 Ö= -110 12.0 30% 328 63.3%107Kn1094K10972D9 EKD427364K642
142 N-1 -50 19.0 48% 347 62.2%EKD2Kn7D7D9852 Kn1096109862K10Kn7
Rond 8, som NS mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson
154D Ö-2 300 31.6 79% 378.6 63.3%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
163 Ö-1 100 35.8 89% 414.4 64.9%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som NS mot par 15, Christer Ekberg - Peter Gati
173NT N+3 490 21.1 53% 435.5 64.2%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
183NT S-1 -100 11.6 29% 447.1 62.3%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som NS mot par 14, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
194 V-1 100 23.0 58% 470.1 62.1%965E107631054D4 ED10824K6321062
204 S+1 650 24.0 60% 494.1 62.0%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som NS mot par 13, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
214 S+2 680 40.0 100% 534.1 63.8%D10DKnEKn82Kn10762 E9875EK10843E5
223 V= -110 22.0 55% 556.1 63.4%1074KD83983765 EK5Kn107D6542KKn
Rond 12, som NS mot par 12, Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson
233 N= 140 27.0 68% 583.1 63.6%7527D1076Kn9632 KDKn10EKKn954K84
244 S+2 480 14.0 35% 597.1 62.4%962E3EKKn52D42 EKKn8543DKn6298