Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
13NT Ö+2 460 25.0 63% 25 63.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
24 V+2 480 23.0 58% 48 60.5%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
34 N-2 -100 6.0 15% 54 45.3%Kn10872D64310747 ED4972KD5EKKn2
42D N= 670 40.0 100% 94 59.0%986210854104DKn9 EK7596K87K1086
Rond 3, som NS mot par 18, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
54 Ö-1 50 17.0 43% 111 55.8%K953983K65432 E42EKn764Kn8E93
63NT N+2 460 33.0 83% 144 60.3%KnDKn9762KD10985 K1075K8EKD5E72
Rond 4, som ÖV mot par 17, Agneta Johansson - Lars Svensson
73NT N= -600 16.0 40% 160 57.4%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
84 N= -420 3.0 8% 163 51.2%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som NS mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson
93 N= 140 33.0 83% 196 54.8%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
103 S-1 -100 16.0 40% 212 53.3%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som NS mot par 15, Christer Ekberg - Peter Gati
113 N+2 200 19.0 48% 231 52.8%DKn105EKn87322D5 4D1095Kn543EK103
126NT Ö+1 -1020 18.0 45% 249 52.2%DKn107Kn989631096 9852743272532
Rond 7, som NS mot par 14, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
131NT Ö+1 -120 7.0 18% 256 49.5%107Kn1094K10972D9 EKD427364K642
142 N= 110 34.0 85% 290 52.1%EKD2Kn7D7D9852 Kn1096109862K10Kn7
Rond 8, som NS mot par 13, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
15  40% 16.0 40% 306 51.3%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
16  40% 16.0 40% 322 50.6%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som NS mot par 12, Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson
17  40% 16.0 40% 338 49.9%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
18  40% 16.0 40% 354 49.4%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som NS mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
193NT Ö-2 200 35.0 88% 389 51.4%965E107631054D4 ED10824K6321062
204 S+1 650 24.0 60% 413 51.9%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som ÖV mot par 22, Jan Öhman - Gunnar Olsson
212 S+3 -200 28.0 70% 441 52.7%KKn64293D954D8 37652K1076K943
223 V= 110 18.0 45% 459 52.4%DKn962542KKn1093 83E96E7ED10842
Rond 12, som ÖV mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
232 S= -110 23.0 58% 482 52.6%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
244 S+2 -480 26.0 65% 508 53.1%107K10710643EKKn9 D9854D71087653