Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
13NT Ö+2 -460 15.0 38% 15 38.0%KKn52Kn75327382 973KD4K852973
23 V+3 -230 32.0 80% 47 59.0%32KnED74398763 K543KKn109EDKn104
Rond 2, som NS mot par 17, Agneta Johansson - Lars Svensson
32NT S-2 -100 6.0 15% 53 44.3%Kn10872D64310747 ED4972KD5EKKn2
43 V-2 200 36.0 90% 89 55.8%986210854104DKn9 EK7596K87K1086
Rond 3, som ÖV mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson
53 S-1 100 29.0 73% 118 59.2%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
63NT S+1 -430 22.0 55% 140 58.5%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som NS mot par 15, Christer Ekberg - Peter Gati
73NT N-3 -300 1.0 3% 141 50.6%KD1042Kn10942385 85KDKD1082EK102
81NT N= 90 13.0 33% 154 48.4%Kn106K10761032EK4 E985EKn4DKn6573
Rond 5, som NS mot par 14, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
92 V= -110 2.0 5% 156 43.6%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
102 Ö+1 -110 11.0 28% 167 42.0%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som NS mot par 13, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
113 N+2 200 19.0 48% 186 42.5%DKn105EKn87322D5 4D1095Kn543EK103
123NT V+4 -520 35.0 88% 221 46.3%DKn107Kn989631096 9852743272532
Rond 7, som NS mot par 12, Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson
132 Ö-1 100 30.0 75% 251 48.5%107Kn1094K10972D9 EKD427364K642
142 Ö+2 -130 6.0 15% 257 46.1%EKD2Kn7D7D9852 Kn1096109862K10Kn7
Rond 8, som NS mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
153 N= 140 20.0 50% 277 46.4%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
163 Ö+2 -150 17.9 45% 294.9 46.3%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som NS mot par 22, Jan Öhman - Gunnar Olsson
172 S+3 200 2.1 5% 297 43.9%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
183NT S-2 -200 3.2 8% 300.2 41.9%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som ÖV mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
194D Ö-2 -500 0.0 0% 300.2 39.7%K7KD9852Kn9853 Kn43KnED87EKKn97
204 S+1 -650 16.0 40% 316.2 39.7%K10642E53EKn832 Kn3Kn875K104K1094
Rond 11, som ÖV mot par 20, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
213NT N= -600 23.0 58% 339.2 40.6%KKn64293D954D8 37652K1076K943
222 S-1 50 3.0 8% 342.2 39.1%DKn962542KKn1093 83E96E7ED10842
Rond 12, som ÖV mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
234 N-2 200 36.0 90% 378.2 41.3%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
246 S= -980 3.0 8% 381.2 39.9%107K10710643EKKn9 D9854D71087653