Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Åke Kajrup

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
13NT Ö+2 460 25.0 63% 25 63.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
23 V+3 230 8.0 20% 33 41.5%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som ÖV mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
31 S-1 50 17.0 43% 50 42.0%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
41NT Ö+2 150 31.0 78% 81 51.0%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som ÖV mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
54 Ö-1 -50 23.0 58% 104 52.4%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
63NT N+2 -460 7.0 18% 111 46.7%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som ÖV mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
73NT S= -600 16.0 40% 127 45.7%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
81NT N+3 -180 9.0 23% 136 42.9%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som NS mot par 17, Agneta Johansson - Lars Svensson
94 V-1 100 18.0 45% 154 43.1%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
103 Ö+1 -130 6.0 15% 160 40.3%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som NS mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
113 N+2 200 19.0 48% 179 41.0%DKn105EKn87322D5 4D1095Kn543EK103
126NT Ö+1 -1020 18.0 45% 197 41.3%DKn107Kn989631096 9852743272532
Rond 7, som NS mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
133 Ö-1 100 30.0 75% 227 43.9%107Kn1094K10972D9 EKD427364K642
141 N+1 110 34.0 85% 261 46.9%EKD2Kn7D7D9852 Kn1096109862K10Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
153 N-1 100 34.7 87% 295.7 49.5%E96D9DKn6K10732 KD754982Kn9654
165 Ö+1 620 37.9 95% 333.6 52.4%E754385EK10752 Kn10765EK97Kn963
Rond 9, som NS mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
174 N+3 510 23.2 58% 356.8 52.7%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
183NT N+1 630 40.0 100% 396.8 55.3%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som ÖV mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
192 Ö+2 170 35.0 88% 431.8 57.1%K7KD9852Kn9853 Kn43KnED87EKKn97
204D S+1 -990 0.0 0% 431.8 54.2%K10642E53EKn832 Kn3Kn875K104K1094
Rond 11, som NS mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
213NT N+2 660 35.0 88% 466.8 55.8%D10DKnEKn82Kn10762 E9875EK10843E5
223 V= -110 22.0 55% 488.8 55.8%1074KD83983765 EK5Kn107D6542KKn
Rond 12, som ÖV mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
232 S+1 -140 13.0 33% 501.8 54.8%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
244 S+2 -480 26.0 65% 527.8 55.2%107K10710643EKKn9 D9854D71087653