Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
13NT Ö+2 460 25.0 63% 25 63.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
23 S+3 -170 4.0 10% 29 36.5%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som ÖV mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
31 S-1 50 17.0 43% 46 38.7%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
43 V-1 -100 12.0 30% 58 36.5%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som NS mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
52 S-1 -100 11.0 28% 69 34.8%K953983K65432 E42EKn764Kn8E93
63NT S+1 430 18.0 45% 87 36.5%KnDKn9762KD10985 K1075K8EKD5E72
Rond 4, som ÖV mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
73NT S+1 -630 4.0 10% 91 32.7%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
83NT S+1 -430 0.0 0% 91 28.6%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som NS mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
93 V-1 100 18.0 45% 109 30.4%EDKn3Kn868432Kn10 10652E3EKn109655
10Pass 28.0 70% 137 34.4%K82E865E96596 109743DKn74Kn43E
Rond 6, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
113 N+2 -200 21.0 53% 158 36.1%E732KE9876962 K98664KD10Kn874
123NT V+4 520 5.0 13% 163 34.2%EK3K106EDKn5Kn84 64ED5K1084EKD7
Rond 7, som NS mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
132NT V-1 100 30.0 75% 193 37.3%107Kn1094K10972D9 EKD427364K642
143 V+1 -130 6.0 15% 199 35.7%EKD2Kn7D7D9852 Kn1096109862K10Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
15  40% 16.0 40% 215 36.0%E96D9DKn6K10732 KD754982Kn9654
16  40% 16.0 40% 231 36.2%E754385EK10752 Kn10765EK97Kn963
Rond 9, som ÖV mot par 14, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
174 N+2 -480 26.3 66% 257.3 38.0%E109965Kn10832108 Kn8D89654DKn742
183NT N= -600 4.3 11% 261.6 36.5%Kn10764Kn43D9547 2K1098EKn6D9854
Rond 10, som NS mot par 12, Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson
193 Ö= -140 9.0 23% 270.6 35.8%965E107631054D4 ED10824K6321062
205 S= 650 24.0 60% 294.6 37.0%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som ÖV mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
214 S+2 -680 0.0 0% 294.6 35.2%KKn64293D954D8 37652K1076K943
223 V= 110 18.0 45% 312.6 35.7%DKn962542KKn1093 83E96E7ED10842
Rond 12, som NS mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
234 S-1 -100 11.0 28% 323.6 35.3%7527D1076Kn9632 KDKn10EKKn954K84
244 S+2 480 14.0 35% 337.6 35.3%962E3EKKn52D42 EKKn8543DKn6298