Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Mari Segerberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
13NT Ö+2 -460 15.0 38% 15 38.0%KKn52Kn75327382 973KD4K852973
24 V+2 -480 17.0 43% 32 40.5%32KnED74398763 K543KKn109EDKn104
Rond 2, som ÖV mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
33NT S-1 50 17.0 43% 49 41.3%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
42 Ö+1 110 23.0 58% 72 45.5%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Tomas Fransson
53 Ö-1 50 17.0 43% 89 45.0%K953983K65432 E42EKn764Kn8E93
62NT S+2 180 2.0 5% 91 38.3%KnDKn9762KD10985 K1075K8EKD5E72
Rond 4, som ÖV mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
74 S= -620 10.0 25% 101 36.4%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
83NT N= -400 6.0 15% 107 33.8%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
94 V-1 -100 22.0 55% 129 36.1%974K54KED8643 K8D10972D7K972
10Pass 12.0 30% 141 35.5%D65KKD82Kn8742 EKn10932107KD1053
Rond 6, som ÖV mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
113 N+1 -170 29.0 73% 170 38.9%E732KE9876962 K98664KD10Kn874
126NT V+1 1020 22.0 55% 192 40.2%EK3K106EDKn5Kn84 64ED5K1084EKD7
Rond 7, som ÖV mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
133 Ö-1 -100 10.0 25% 202 39.1%53KD652D8E1073 Kn986E8EKn53Kn85
141 N-1 50 21.0 53% 223 40.1%83KD4Kn96542E6 754E53E83K1043
Rond 8, som NS mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
153 N= 140 20.0 50% 243 40.7%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
164 Ö+2 -170 9.5 24% 252.5 39.7%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som NS mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
174 N+2 480 13.7 34% 266.2 39.4%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
183NT N= 600 35.8 89% 302 42.1%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som ÖV mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
194 V-1 -100 17.0 43% 319 42.2%K7KD9852Kn9853 Kn43KnED87EKKn97
201 S+4 -200 36.0 90% 355 44.5%K10642E53EKn832 Kn3Kn875K104K1094
Rond 11, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
213NT N= 600 17.0 43% 372 44.5%D10DKnEKn82Kn10762 E9875EK10843E5
222 S-1 -50 37.0 93% 409 46.7%1074KD83983765 EK5Kn107D6542KKn
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
233 S-2 200 36.0 90% 445 48.6%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
244 S+2 -480 26.0 65% 471 49.2%107K10710643EKKn9 D9854D71087653