Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, P-G Mattsson - Mats Larsson
14 Ö+1 450 19.0 53% 19 53.0%D87543D3KKn4108 KKn2EKKn104ED92D
25 S= -600 20.0 56% 39 54.5%765976KD65382 Kn9432Kn103E8746
Rond 2, som ÖV mot par 13, Karin Andrée - Agneta Dunemark
34 V+1 650 20.0 56% 59 55.0%K9731065K65E62 E5KDKn43EKn10943
43 S= -140 0.0 0% 59 41.2%2K4EKD10979852 ED4D109822DKn104
Rond 3, som ÖV mot par 15, Åke Lindström - Britt Lindberg
56NT Ö-2 -100 0.0 0% 59 33.0%K862EK3K10EKKn5 D1053DKn10ED10976
62 S+2 -170 14.8 41% 73.8 34.3%84DKn53D63D1064 Kn1078762EE9873
Rond 4, som NS mot par 6, Kent Hermansson - Lars Becklén
72 V+2 -130 6.0 17% 79.8 31.9%ED72D92D76986 Kn863EKn108510843
83 V+2 -150 3.0 8% 82.8 28.9%Kn532DKn3K43KKn3 D964K626D9652
Rond 5, som NS mot par 18, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
94 N+2 480 26.0 72% 108.8 33.7%EKn10532K10810E95 K874Kn432EKDKn4
103 Ö= -110 20.0 56% 128.8 35.9%98Kn106DKn97E1092 KD74D73K103276
Rond 6, som ÖV mot par 12, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
113 S= -110 1.0 3% 129.8 32.9%EKD93EK65532K Kn54DKn109Kn94832
125 S-2 200 35.0 97% 164.8 38.2%65864D82K10953 EDKn1073D2Kn10763
Rond 7, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
132 N-1 100 23.0 64% 187.8 40.2%D4D84987541062 EK83EKn2Kn10KKn73
143 V+2 200 8.0 22% 195.8 38.9%K1054D839210983 EDKn862K10K10876
Rond 8, som NS mot par 4, Maria Tendler - Zalman Puterman
154 N-1 -100 5.0 14% 200.8 37.3%106K97532ED7EK Kn872EKn108953D3
164 Ö= -620 18.0 50% 218.8 38.1%Kn42Kn1063K65973 E7D874E1087482
Rond 9, som ÖV mot par 14, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
172 V-1 -50 20.0 56% 238.8 39.1%DEDKn95K439643 KKn10874DKn102Kn52
183 S-1 100 24.0 67% 262.8 40.7%EKn5E887ED8764 9KKn7532Kn543210
Rond 10, som ÖV mot par 20, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
193 Ö+1 170 4.0 11% 266.8 39.1%K9764Kn7634EK8 EDKn354EK971063
204 V= 620 24.0 67% 290.8 40.5%D754D3E97EKn86 K9862E9D62K105
Rond 11, som NS mot par 17, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
215D Ö-2 300 33.0 92% 323.8 43.0%Kn95E109872EKD5 Kn3KD1087464Kn73
222NT V-1 100 26.0 72% 349.8 44.3%EKDKn54Kn941084D 962D1032953654
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
233NT Ö= 600 33.0 92% 382.8 46.3%EKn3EKn83EK6E93 9872642D74D102
245D V-1 -100 6.0 17% 388.8 45.1%8Kn8765EKD6543 65432E7K109832