Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Rolf Jönsson - Jan Strandberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
13D N+1 -630 0 0% 0 0.0%984107653KKn742 KD103E52KKn9D93
24D N-3 800 26 100% 26 50.0%854K63KD7K864 EKn2E96543E1093
Rond 2, som ÖV mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
33NT N-3 150 24 92% 50 64.0%1097KD8774D1062 Kn52E10542KKn953
43NT Ö-1 -100 3 12% 53 51.0%D103E92EK76EKD Kn87KnKn1085Kn10764
Rond 3, som NS mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
53D N-1 -200 6 23% 59 45.4%KD765DKn972KD9 826E87543K932
62 N-1 -50 14 54% 73 46.8%KKn10653K843E77 75210865ED9864
Rond 4, som NS mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
73NT N+3 690 5 19% 78 42.9%E7EDKn32K102DKn5 KD43K7EKn853E4
81NT S-1 -50 4 15% 82 39.4%K106E963KKn9Kn106 EKn2Kn528542K95
Rond 5, som NS mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
92 V= -110 13 50% 95 40.6%EKn536D10543EKn10 1097Kn85292K752
102 S= 110 17 65% 112 43.0%K105K8435EK862 E986E108629543
Rond 6, som ÖV mot par 13, Willy Landgren - Bibi Jönsson
113 V= 140 17 65% 129 45.0%DKn3EKn97342D64 EK87K1064210873
122NT Ö-1 -50 5 19% 134 42.8%32ED64KD52KKn8 E976K10276D742
Rond 7, som NS mot par 1, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
132 S+2 170 23 88% 157 46.3%E1074KKn74971084 8D109532EK65Kn7
144 Ö-1 50 20 77% 177 48.5%E872D1073D9764 1065EK969521085
Rond 8, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
155 S= -600 10 38% 187 47.8%1097584K83D953 83KDKn65310K876
163NT N= -400 20 77% 207 49.6%6Kn102K109862983 Kn10873953D7E54
Rond 9, som ÖV mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
171NT Ö= 90 19 73% 226 51.0%Kn6DKn8651053KKn2 ED109272E92954
181NT Ö+2 150 12 46% 238 50.7%KDKn34K542EK92 8754EDKn87D6D5
Rond 10, som NS mot par 7, Mats Andersson - Lars Becklén
194 N-2 -100 0 0% 238 48.1%KD104K93EDKn643 E658K9763E752
204 N+1 650 14 54% 252 48.4%KD93D64K1095D4 Kn852EKn1054EKKn3
Rond 11, som ÖV mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
212 S-1 100 14 54% 266 48.6%64EK96D964DKn4 8321073E83E1095
223 V+1 170 20 77% 286 49.9%DKn1098ED9109823 4K1087647KD1076
Rond 12, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
233 N= -140 6 23% 292 48.7%KKn873210754D83 1097542EKDKnKKn2
246 N= -980 6 23% 298 47.7%Kn853D92Kn109432 95Kn64EKn1085875