Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
12 N+2 -170 11 42% 11 42.0%984107653KKn742 KD103E52KKn9D93
22 V+3 150 10 38% 21 40.0%854K63KD7K864 EKn2E96543E1093
Rond 2, som NS mot par 7, Mats Andersson - Lars Becklén
33 V= -140 5 19% 26 33.0%K64393102EKn975 ED8Kn6ED86K843
43NT Ö+1 -630 8 31% 34 32.5%K96D7654D3985 E542K108394232
Rond 3, som NS mot par 1, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
53 Ö-1 50 15 58% 49 37.6%KD765DKn972KD9 826E87543K932
62 N+1 140 22 85% 71 45.5%KKn10653K843E77 75210865ED9864
Rond 4, som NS mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
76NT N= 1440 19 73% 90 49.4%E7EDKn32K102DKn5 KD43K7EKn853E4
81NT S= 90 17 65% 107 51.4%K106E963KKn9Kn106 EKn2Kn528542K95
Rond 5, som ÖV mot par 13, Willy Landgren - Bibi Jönsson
94 V-1 -100 5 19% 112 47.8%K82K103KKn876D9 D64ED974E8643
101 N-1 100 22 85% 134 51.5%Kn742D652DKn974 D3Kn1097EK3DKn107
Rond 6, som NS mot par 12, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
113 S-1 -50 18 69% 152 53.1%1064D8Kn65EKn1082 9525EKD973K95
122D S-2 -500 1 4% 153 49.0%KKn1085985310653 D4Kn7EKn9843E109
Rond 7, som ÖV mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
133 S+1 -170 3 12% 156 46.2%KD963E10832K52 Kn5286DKn4ED963
143NT V+1 430 25 96% 181 49.7%KKn2D854E864K3 D943Kn1073KKnEKn2
Rond 8, som ÖV mot par 4, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
154 S+1 -150 17 65% 198 50.7%1097584K83D953 83KDKn65310K876
163NT S+1 -430 12 46% 210 50.4%6Kn102K109862983 Kn10873953D7E54
Rond 9, som NS mot par 6, Rolf Jönsson - Jan Strandberg
171NT Ö= -90 7 27% 217 49.1%K54943Kn76ED83 873EK10KD841076
181NT Ö+2 -150 14 54% 231 49.3%E962932Kn8Kn1064 10K1065E10973873
Rond 10, som NS mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
193NT N+2 460 16 62% 247 50.0%KD104K93EDKn643 E658K9763E752
203NT N+2 660 25 96% 272 52.3%KD93D64K1095D4 Kn852EKn1054EKKn3
Rond 11, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
212 S-2 200 25 96% 297 54.4%64EK96D964DKn4 8321073E83E1095
225 N-3 150 18 69% 315 55.0%DKn1098ED9109823 4K1087647KD1076
Rond 12, som ÖV mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
234 N-1 100 14 54% 329 55.0%KKn873210754D83 1097542EKDKnKKn2
243NT N+3 -490 14 54% 343 55.0%Kn853D92Kn109432 95Kn64EKn1085875