Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
13 N= 140 7 27% 7 27.0%EKn8765KKnE8425 942D10763DE1086
24 Ö+2 -170 9 35% 16 31.0%KDKn93D75Kn8275 E107621098410DKn2
Rond 2, som NS mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
32NT S= 120 20 77% 36 46.3%K64393102EKn975 ED8Kn6ED86K843
43NT Ö+1 -630 8 31% 44 42.5%K96D7654D3985 E542K108394232
Rond 3, som NS mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
53 N-3 -300 2 8% 46 35.6%KD765DKn972KD9 826E87543K932
63 Ö-2 200 26 100% 72 46.3%KKn10653K843E77 75210865ED9864
Rond 4, som NS mot par 4, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
76NT N= 1440 19 73% 91 50.1%E7EDKn32K102DKn5 KD43K7EKn853E4
81NT S= 90 17 65% 108 52.0%K106E963KKn9Kn106 EKn2Kn528542K95
Rond 5, som NS mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
94 V-1 100 21 81% 129 55.2%EKn536D10543EKn10 1097Kn85292K752
101 N-1 -100 4 15% 133 51.2%K105K8435EK862 E986E108629543
Rond 6, som NS mot par 6, Rolf Jönsson - Jan Strandberg
113 V= -140 9 35% 142 49.7%1064D8Kn65EKn1082 9525EKD973K95
122NT Ö-1 50 21 81% 163 52.3%KKn1085985310653 D4Kn7EKn9843E109
Rond 7, som NS mot par 7, Mats Andersson - Lars Becklén
134 Ö= -620 3 12% 166 49.2%E1074KKn74971084 8D109532EK65Kn7
143NT V+1 -430 1 4% 167 46.0%E872D1073D9764 1065EK969521085
Rond 8, som NS mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
154 S= 130 4 15% 171 43.9%KKn62E1072752104 ED49EDKn964EKn2
163 N+1 170 2 8% 173 41.7%ED5K764Kn4KD107 K942ED8E53Kn62
Rond 9, som NS mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
171NT N-4 -200 0 0% 173 39.2%K54943Kn76ED83 873EK10KD841076
183NT Ö-1 50 22 85% 195 41.8%E962932Kn8Kn1064 10K1065E10973873
Rond 10, som NS mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
193NT N+1 430 6 23% 201 40.8%KD104K93EDKn643 E658K9763E752
205 N-1 -100 0 0% 201 38.8%KD93D64K1095D4 Kn852EKn1054EKKn3
Rond 11, som NS mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
212 N-2 -200 1 4% 202 37.1%EKD9D85452732 Kn1075Kn2KKn107K86
225 Ö-2 200 21 81% 223 39.1%E3532KDKn3Kn984 K7652KnE654E52
Rond 12, som NS mot par 12, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
234 Ö+1 -650 1 4% 224 37.6%DEDKn9863310965 E654K109862E74
244 N+2 480 4 15% 228 36.6%D1073E87K764EK EK642KD10923D6