Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Mats Andersson - Lars Becklén
14D N= 590 24 92% 24 92.0%EKn8765KKnE8425 942D10763DE1086
24 V+1 -150 16 62% 40 77.0%KDKn93D75Kn8275 E107621098410DKn2
Rond 2, som ÖV mot par 4, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
34 N-2 100 16 62% 56 72.0%1097KD8774D1062 Kn52E10542KKn953
43NT Ö+1 630 18 69% 74 71.2%D103E92EK76EKD Kn87KnKn1085Kn10764
Rond 3, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
53 N-2 200 20 77% 94 72.4%E84362EKn108754 Kn10943EK105Kn10D6
62NT V= 120 19 73% 113 72.5%E4EKn6Kn43KKn532 D982D1097KD9210
Rond 4, som NS mot par 1, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
76NT N= 1440 19 73% 132 72.6%E7EDKn32K102DKn5 KD43K7EKn853E4
82 N= 110 24 92% 156 75.0%K106E963KKn9Kn106 EKn2Kn528542K95
Rond 5, som NS mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
92 V= -110 13 50% 169 72.2%EKn536D10543EKn10 1097Kn85292K752
104 V= -620 0 0% 169 65.0%K105K8435EK862 E986E108629543
Rond 6, som ÖV mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
113 S-1 50 8 31% 177 61.9%DKn3EKn97342D64 EK87K1064210873
122D S-2 500 25 96% 202 64.8%32ED64KD52KKn8 E976K10276D742
Rond 7, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
133 Ö= 140 14 54% 216 63.9%KD963E10832K52 Kn5286DKn4ED963
143 V+1 170 17 65% 233 64.0%KKn2D854E864K3 D943Kn1073KKnEKn2
Rond 8, som ÖV mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
153NT S+1 -630 6 23% 239 61.3%1097584K83D953 83KDKn65310K876
163NT N+1 -430 12 46% 251 60.3%6Kn102K109862983 Kn10873953D7E54
Rond 9, som NS mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
171NT Ö-1 50 16 62% 267 60.4%K54943Kn76ED83 873EK10KD841076
184 Ö= -420 9 35% 276 59.0%E962932Kn8Kn1064 10K1065E10973873
Rond 10, som NS mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
194 N+2 480 26 100% 302 61.2%KD104K93EDKn643 E658K9763E752
204 N+1 650 14 54% 316 60.8%KD93D64K1095D4 Kn852EKn1054EKKn3
Rond 11, som NS mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
212 S+2 170 26 100% 342 62.7%EKD9D85452732 Kn1075Kn2KKn107K86
223 N= 110 18 69% 360 63.0%E3532KDKn3Kn984 K7652KnE654E52
Rond 12, som ÖV mot par 13, Willy Landgren - Bibi Jönsson
234 Ö+1 650 25 96% 385 64.4%KKn873210754D83 1097542EKDKnKKn2
244 N+2 -480 22 85% 407 65.2%Kn853D92Kn109432 95Kn64EKn1085875