Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Annandag Påsk 13.30 Partävling med hcp TL:Hasse 2016-03-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Annandag Påsk 13.30 Partävling med hcp TL:Hasse 2016-03-28

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Björn Karlsson - Ann Bomark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Hanna Söderberg - Marianne Falck
13 N= 110 24 100% 24 100.0%K7526EKn109872K D106107364D8743
25 Ö= -400 8 33% 32 66.5%D4D95433Kn10986 EKn97528106E732
Rond 2, som NS mot par 20, Ulla Hellqvist - Els-Mari Borgenhard
32 N+1 140 20 83% 52 72.0%ED954106ED94Kn4 Kn107392K1087D62
42 S= 110 14 58% 66 68.5%105EK3D75EKn754 E92Kn109210963K8
Rond 3, som ÖV mot par 19, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
52 Ö= 110 19 79% 85 70.6%106K10983763E76 Kn842E42EDKnKn43
62NT Ö+2 180 24 100% 109 75.5%4E953EKDKn6ED8 Kn106376954Kn974
Rond 4, som NS mot par 18, Göran Andersson - Wiviann Hassel
73NT V= -600 6 25% 115 68.3%984298EKn96764 DKn53Kn5387EK108
81NT Ö= -90 9 38% 124 64.5%1085210ED5ED1043 3DKn76549632K2
Rond 5, som NS mot par 16, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
92 Ö+1 -140 2 8% 126 58.2%4ED54DKn7542D3 DKn7298109Kn9654
104D Ö-2 500 24 100% 150 62.4%K1092D42K104K107 KnKn10D87653D432
Rond 6, som NS mot par 15, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
116NT N= 990 24 100% 174 65.8%5KKn4DKn54D10642 EKD972E1052E8E
122 V+1 -140 11 46% 185 64.2%8Kn1086Kn1098Kn962 K6KDED753K1043
Rond 7, som ÖV mot par 14, Olle Persson - Lars Becklén
133 S= -140 7 29% 192 61.5%Kn10832310865K106 E764KKn9EKKnKn32
143D Ö-4 -800 0 0% 192 57.1%K7E3975ED10975 Kn9429862108632
Rond 8, som ÖV mot par 13, Sonja Lindblom - Hans Henrik Ramel
153 N+1 -130 4 17% 196 54.4%982Kn5476EKn1076 E103E872432K84
164 S= -420 7 29% 203 52.8%810987E93DKn642 E103542Kn10872K3
Rond 9, som NS mot par 12, Anita Ekberg - Gabriela Dahl
172 Ö-1 50 16 67% 219 53.6%EK104DKn42106294 Kn6E987Kn93DKn83
183 Ö-2 100 18 75% 237 54.8%108743K8232852 KD5EDKn53D97K4
Rond 10, som ÖV mot par 25, Jan Stellinger - Fredrik Bonde
194 S-2 100 24 100% 261 57.2%K2Kn963D852E102 Kn6543D42Kn8653
202 N= -110 8 33% 269 56.0%102K106532KKn1053 ED74985ED9D94
Rond 11, som NS mot par 23, Berit Linse - Karen Nielsen
213NT Ö-1 50 18 75% 287 56.9%E10975K96K107K9 Kn4852D42107632
224 N-1 -50 6 25% 293 55.5%53E1074842KKn64 E9842KD63K6E8
Rond 12, som NS mot par 22, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
232NT Ö+1 -150 18 75% 311 56.3%KKn954E84375D5 106D109K9276432
243 V-2 100 20 83% 331 57.4%K8754310438976 D6ED7D5432ED4