Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Berit Linse - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Susanne Levin - Roger Bergforsen
12NT Ö= -120 12 38% 12 38.0%EKn765K2Kn1072ED 93D935Kn1097532
23NT V-2 100 17 53% 29 45.5%KEK10942Kn106384 D1085425K4DKn72
Rond 2, som ÖV mot par 39, Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen
32 S= -110 4 13% 33 34.7%E1095K7D854384 DKn2Kn108KKnE10972
42 N+1 -140 18 56% 51 40.0%D8ED74DKn109434 4K1086286ED762
Rond 3, som NS mot par 40, Rolf Jönsson - Jan Strandberg
54 N+3 710 20 63% 71 44.6%D97532K5K7K76 EK8Kn10E10ED10842
62 V+1 -140 19 59% 90 47.0%K1075K842Kn6532 E863210963D984
Rond 4, som NS mot par 41, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
71NT V-2 200 32 100% 122 54.6%D1087323Kn52953 EKnKn87654D10EKn6
84 N= 130 15 47% 137 53.6%KEDKn7K753EKD8 D531093D42Kn753
Rond 5, som NS mot par 42, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
93NT N+1 430 21 66% 158 55.0%D3K86EK6E10942 K862D7DKnKDKn86
101NT Ö+1 -120 4 13% 162 50.8%E973EK966K654 1041072KD1072D72
Rond 6, som NS mot par 31, Östen Svantesson - Mats Holm
114 N-2 -100 1 3% 163 46.5%D5EKn875K10D1093 EKKn83D106374Kn6
123D S-1 -200 10 31% 173 45.2%KD49ED1093D875 8KKn87432Kn5464
Rond 7, som NS mot par 32, Mona Andersson - Anita Olofsson
132 Ö-3 300 31 97% 204 49.2%DKn6K93Kn65Kn542 EK52Kn1085ED1073
144 V+1 -450 5 16% 209 46.8%64954D1065ED109 753EKn63Kn82854
Rond 8, som NS mot par 33, Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund
153 N= 140 10 31% 219 45.7%EKn872EKn1097442 K106565E96E965
164 N= 420 11 34% 230 45.0%E987K42Kn10E932 DKn62E86ED63D10
Rond 9, som ÖV mot par 34, Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren
174 Ö+3 510 13 41% 243 44.8%EEKKn98642KD63 K87D2Kn86EKn542
184 Ö= 420 11 34% 254 44.2%ED7342853EK54 KKn1098E10985K94
Rond 10, som ÖV mot par 35, Britt Lindberg - Hans Antolin
197 S-2 100 32 100% 286 47.1%D52109KD932E102 8763Kn106DKn9864
205 V+1 620 29 91% 315 49.3%D5EKKn6EKKnKD102 2D109874276543
Rond 11, som NS mot par 36, Ulf Öjing - Bertil Cohen
213NT V+1 -430 19 59% 334 49.8%832D109887E862 K754Kn2D542754
224 Ö+1 -650 14 44% 348 49.5%D94973D1063EKn8 K106362Kn8710752
Rond 12, som NS mot par 37, Anitha Lindgren - Marian Krook
234 S+1 650 24 75% 372 50.6%8643KD10D10EK105 EKKn5E9876K833
243 Ö= -140 3 9% 375 48.9%105D10637DKn10632 D8EKn87E10942EK