Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Lars Persson - Pia Katarina Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Milan Korac - Håkan Myrhagen
12NT Ö= -120 27 68% 27 68.0%KD8D8K9654Kn98 Kn64Kn542D72K43
23NT N-1 -100 8 20% 35 44.0%KD893EKD3KDKn6 E953108KnE109874
Rond 2, som NS mot par 20, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
34 S= 420 30 75% 65 54.3%Kn1097287635KD2 ED63EK58743E3
44 N= 620 29 73% 94 59.0%E8654E63KDKn74 KD398764K51086
Rond 3, som NS mot par 17, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
53 S= 140 34 85% 128 64.2%E10727651085329 DKn96410K9EKD87
64 S+2 480 29 73% 157 65.7%K876EK1046E974 ED10435KD872108
Rond 4, som ÖV mot par 2, Börje Persson - Folke Abrahamsson
73NT V+2 660 24 60% 181 64.9%62KKn273KDKn1054 KD73ED75Kn109E6
84 V= 420 30 75% 211 66.1%Kn82EK10K753762 E107DKn962D10KD5
Rond 5, som NS mot par 19, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
94 V-1 100 37 93% 248 69.1%6KKn1083Kn965Kn32 9875ED765K486
103 V+3 -230 30 75% 278 69.7%7K10952DKn10KD42 95298753Kn9763
Rond 6, som ÖV mot par 13, Britt Lindberg - Åke Lindström
111NT V+1 120 11 28% 289 65.9%KKn31062D10621095 ED92EKn5395ED4
124D Ö+1 690 40 100% 329 68.8%D962Kn1083Kn863K 3E976ED1092E54
Rond 7, som ÖV mot par 15, Thomas Davy - Karen Nielsen
132 N-2 200 36 90% 365 70.4%K9655E964E943 D732K972D32K8
145 V= 400 32 80% 397 71.1%710KD108753E832 D8KD4EKn94KDKn5
Rond 8, som NS mot par 10, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
153NT N+1 630 38 95% 435 72.7%K105432E3K10EKn9 76KD972ED62D6
162 S-2 -100 10 25% 445 69.7%895K9862E8732 DKn1032EKn832DD5
Rond 9, som ÖV mot par 18, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
173NT Ö= 400 16 40% 461 67.9%ED104K9EKKn6653 KKnEKn10548542D8
183NT V+1 430 8 20% 469 65.3%ED1032E93DD982 Kn98KDKn10864EKn7
Rond 10, som ÖV mot par 4, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
191NT V+4 210 34 85% 503 66.3%K10643K810632K4 E8Kn10963E84ED5
203 V= 140 15 38% 518 64.9%942E7E1085D643 Kn65KKn109864Kn107
Rond 11, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
213NT V= 400 31 78% 549 65.5%D854109D43D1054 K3E63EK8EKn763
225D S= -550 0 0% 549 62.5%108742K10984648 KD53D3EDKn10973
Rond 12, som NS mot par 8, Christina Kronlund - Thomas Ålander
231NT V= -90 19 48% 568 61.9%E109D1096104EK98 K85383Kn97D1075
242 Ö= -110 18 45% 586 61.2%2KKn107Kn84E7543 KKn783KD92Kn1082