Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
12NT Ö= -120 27 68% 27 68.0%KD8D8K9654Kn98 Kn64Kn542D72K43
25 S= 600 29 73% 56 70.5%KD893EKD3KDKn6 E953108KnE109874
Rond 2, som ÖV mot par 12, Mikael Palade - Lennart Tenland
34 S+1 -450 4 10% 60 50.3%K854D2D1096294 Kn1094EKKnKn108765
44 N= -620 11 28% 71 44.8%Kn107DKn531082E53 92K102EDKn97492
Rond 3, som NS mot par 19, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
53 V= -140 6 15% 77 38.8%E10727651085329 DKn96410K9EKD87
61 S+5 230 4 10% 81 34.0%K876EK1046E974 ED10435KD872108
Rond 4, som ÖV mot par 13, Britt Lindberg - Åke Lindström
73NT V+2 660 24 60% 105 37.7%62KKn273KDKn1054 KD73ED75Kn109E6
83 V+1 170 21 53% 126 39.6%Kn82EK10K753762 E107DKn962D10KD5
Rond 5, som ÖV mot par 15, Thomas Davy - Karen Nielsen
94 Ö+3 710 39 98% 165 46.1%EKn942ED10KD954 KD104328732E107
104 V+2 680 28 70% 193 48.5%K64Kn864E642E10 EDKn1083ED73K85
Rond 6, som NS mot par 8, Christina Kronlund - Thomas Ålander
111NT V+2 -150 15 38% 208 47.5%765D97Kn874732 1084K84EK3KKn86
124 N-3 -300 7 18% 215 45.1%108754D5454D106 EKKnK2K7Kn98732
Rond 7, som ÖV mot par 18, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
132 N= -110 10 25% 225 43.5%K9655E964E943 D732K972D32K8
145D Ö= 550 38 95% 263 47.2%710KD108753E832 D8KD4EKn94KDKn5
Rond 8, som ÖV mot par 2, Börje Persson - Folke Abrahamsson
154 N= -620 13 33% 276 46.3%EDKn8Kn9743K1084 98Kn10654857532
162 N= -110 12 30% 288 45.2%E6K106EKn754K104 K9754D74103Kn96
Rond 9, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
174 Ö+2 480 38 95% 326 48.2%ED104K9EKKn6653 KKnEKn10548542D8
184 V+3 510 28 70% 354 49.4%ED1032E93DD982 Kn98KDKn10864EKn7
Rond 10, som NS mot par 6, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
191NT V+4 -210 6 15% 360 47.6%97D75KDKn510976 DKn52E4297Kn832
203 V= -140 25 63% 385 48.4%KD10353KDKn9642 E87D273EK9852
Rond 11, som ÖV mot par 14, Milan Korac - Håkan Myrhagen
212 S-1 100 12 30% 397 47.5%D854109D43D1054 K3E63EK8EKn763
223NT S= -400 12 30% 409 46.7%108742K10984648 KD53D3EDKn10973
Rond 12, som ÖV mot par 20, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
231NT Ö+1 120 35 88% 444 48.5%DKn62Kn2K865363 74EK754ED2Kn42
243 Ö-1 -50 9 23% 453 47.4%D10843ED52E7K6 E96596410653D9