Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Scratch 2016-02-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Scratch 2016-02-10

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Milan Korac - Gunlis Åberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
13 Ö+1 -170 7.0 17% 7 17.0%K72KD7KKn54Kn107 E84610976K9842
24 Ö+2 -170 18.0 43% 25 30.0%1042E93D4EKDKn8 DKn873D5437652
Rond 2, som ÖV mot par 12, Karin Sjögren - Helen Roos
32NT V= 120 18.0 43% 43 34.3%E632865410875Kn K9KDKn2K62EK87
42 V+3 150 40.0 95% 83 49.5%EK107329329764 DKn54D4EKD10743
Rond 3, som ÖV mot par 11, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
52 N+2 -130 40.0 95% 123 58.6%EKn109D82D73962 D651093K8Kn10875
62NT Ö+2 180 38.0 90% 161 63.8%K43274D104D1062 8D63EK73EK743
Rond 4, som ÖV mot par 22, Maria Tendler - Zalman Puterman
74 Ö-1 -100 29.0 69% 190 64.6%D1097432764354 EK8K10952DD876
84 S+2 -480 9.0 21% 199 59.1%E85421086K2943 1063527654KKn82
Rond 5, som NS mot par 21, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
91NT N= 90 12.0 29% 211 55.8%1043Kn72K7E9432 Kn8652EKKn42KKn5
104 Ö-3 300 42.0 100% 253 60.2%10879E987K9432 D6EK10743DKn3210
Rond 6, som NS mot par 20, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
113NT Ö+1 -430 5.0 12% 258 55.8%E92Kn7431065432 D765D8K942D97
123NT S-2 -200 11.0 26% 269 53.3%98K98653E10954 EK73KD1053Kn2K6
Rond 7, som ÖV mot par 19, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
133NT N+1 -630 22.0 52% 291 53.2%E8743D10876DKn10 Kn969532952752
143 N-1 50 24.0 57% 315 53.5%E1098649874853 K410ED65EKn10964
Rond 8, som NS mot par 18, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
152 S-1 -100 4.0 10% 319 50.6%982E94E8410953 EKn5D10532D32K2
163NT N= 400 38.0 90% 357 53.1%Kn84E43DKn5E1082 KD1052D7E74974
Rond 9, som NS mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
174 N+1 450 16.0 38% 373 52.2%EKD5EKn8710K1062 97632D32EK5D8
183 N+2 200 2.0 5% 375 49.6%D106K9843EK7Kn2 K4D65264EKD103
Rond 10, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
193NT N-1 -50 18.0 43% 393 49.2%Kn10275D32EDKn43 K965E963K875K
203NT S= 600 23.0 55% 416 49.5%E76E952ED96E7 K2K4310875K943
Rond 11, som NS mot par 15, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
213 N+1 170 29.0 69% 445 50.4%EDKn106K10275ED3 K75D981063Kn1082
222 S+2 170 33.0 79% 478 51.7%EK42Kn865ED1056 765D732K73E93
Rond 12, som NS mot par 14, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
233NT N+2 660 18.0 43% 496 51.3%K1085ED9EDED103 ED754Kn10983272
244 S= 130 37.0 88% 533 52.9%8E10ED942ED1062 1075943KKn65983