Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Scratch 2016-02-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Scratch 2016-02-10

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
13 Ö= -140 19.0 45% 19 45.0%K72KD7KKn54Kn107 E84610976K9842
23 Ö+2 -150 31.0 74% 50 59.5%1042E93D4EKDKn8 DKn873D5437652
Rond 2, som NS mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
34 V= -620 5.0 12% 55 43.7%108E103E94109543 DKn75497DKn3D62
41NT Ö-1 100 39.0 93% 94 56.0%10932K9885KD102 876EKn65Kn6EKn85
Rond 3, som ÖV mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
53NT S+2 -660 7.0 17% 101 48.2%EKn109D82D73962 D651093K8Kn10875
63 V+1 130 28.0 67% 129 51.3%K43274D104D1062 8D63EK73EK743
Rond 4, som NS mot par 15, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
73 N+3 170 25.0 60% 154 52.6%Kn5Kn8KKn87652103 6ED43E109EKKn92
84 S+1 450 20.0 48% 174 52.0%DKn97Kn93Kn983D7 KEKD74ED10E1065
Rond 5, som NS mot par 14, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
92 S-1 -50 4.0 10% 178 47.3%1043Kn72K7E9432 Kn8652EKKn42KKn5
102 Ö-1 100 27.0 64% 205 49.0%10879E987K9432 D6EK10743DKn3210
Rond 6, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
112 Ö+3 -150 26.0 62% 231 50.2%E92Kn7431065432 D765D8K942D97
122 S-1 -100 24.0 57% 255 50.8%98K98653E10954 EK73KD1053Kn2K6
Rond 7, som NS mot par 12, Karin Sjögren - Helen Roos
133NT N+1 630 20.0 48% 275 50.5%KD10K4KKn1084K83 52EKnED763E964
142 S+1 140 35.0 83% 310 52.9%DKn862KD753K27 753EKn92Kn103KD2
Rond 8, som NS mot par 11, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
152NT Ö-4 200 35.0 83% 345 54.9%982E94E8410953 EKn5D10532D32K2
162 S+1 140 21.0 50% 366 54.6%Kn84E43DKn5E1082 KD1052D7E74974
Rond 9, som NS mot par 22, Maria Tendler - Zalman Puterman
174 S+1 450 16.0 38% 382 53.6%EKD5EKn8710K1062 97632D32EK5D8
184 N+1 650 39.0 93% 421 55.8%D106K9843EK7Kn2 K4D65264EKD103
Rond 10, som ÖV mot par 21, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
192 N= -90 20.0 48% 441 55.4%D8KDKn82E1010875 E743104Kn964962
202 N+1 -110 42.0 100% 483 57.6%Kn853D876Kn4D65 D1094Kn10K32Kn1082
Rond 11, som ÖV mot par 20, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
211NT N+1 -120 27.0 64% 510 57.9%92EKn5KDKn97654 8437643E842K9
221NT V-1 -100 27.0 64% 537 58.2%Kn9394Kn82107542 D108EK10964KDKn8
Rond 12, som ÖV mot par 19, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
233NT N+3 -690 10.0 24% 547 56.7%Kn73Kn102K54K965 9642K86376Kn84
244 N= -130 5.0 12% 552 54.8%ED432Kn85103Kn74 KKn96KD76287K5