Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Scratch 2016-02-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Scratch 2016-02-10

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Maria Tendler - Zalman Puterman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
12 Ö+1 -140 19.0 45% 19 45.0%K72KD7KKn54Kn107 E84610976K9842
22 Ö+3 -150 31.0 74% 50 59.5%1042E93D4EKDKn8 DKn873D5437652
Rond 2, som NS mot par 6, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
34 V= -620 5.0 12% 55 43.7%108E103E94109543 DKn75497DKn3D62
42 V+2 -130 19.0 45% 74 44.0%10932K9885KD102 876EKn65Kn6EKn85
Rond 3, som ÖV mot par 1, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
52 S+1 -140 38.0 90% 112 53.2%EKn109D82D73962 D651093K8Kn10875
62 V+1 110 20.0 48% 132 52.3%K43274D104D1062 8D63EK73EK743
Rond 4, som NS mot par 7, Milan Korac - Gunlis Åberg
74 Ö-1 100 13.0 31% 145 49.3%Kn5Kn8KKn87652103 6ED43E109EKKn92
84 S+2 480 33.0 79% 178 53.0%DKn97Kn93Kn983D7 KEKD74ED10E1065
Rond 5, som ÖV mot par 2, Rolf Bergström - Christer Löfgren
91NT N= -90 30.0 71% 208 55.0%EK710853986586 D9D964ED103D107
103 S-1 100 20.0 48% 228 54.3%KKn5432865DKn85 E9DKn2K10654E76
Rond 6, som ÖV mot par 8, Yvonne Tolf - Wiviann Hassel
116 V-3 -150 0.0 0% 228 49.4%Kn8EK1095EKn73K8 K104362D10865EKn
123 S-2 200 31.0 74% 259 51.4%D1064642ED7D82 Kn52EKn987104Kn73
Rond 7, som ÖV mot par 3, Kent Hermansson - Mats Andersson
133NT N+2 -660 10.0 24% 269 49.3%E8743D10876DKn10 Kn969532952752
144 S-1 50 24.0 57% 293 49.9%E1098649874853 K410ED65EKn10964
Rond 8, som ÖV mot par 9, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
152 S+1 -140 23.0 55% 316 50.2%K1074KKn8K105EDKn D6376Kn9768764
162NT N= -120 29.0 69% 345 51.4%9798652K10986Kn E63KKn1032KD653
Rond 9, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
174 S+1 -450 26.0 62% 371 52.0%10844DKn762Kn743 KnK109659843E95
184 N+1 -650 3.0 7% 374 49.5%EKn87EKn10Kn58654 95327D10983297
Rond 10, som NS mot par 10, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
191 Ö+2 -140 6.0 14% 380 47.6%Kn10275D32EDKn43 K965E963K875K
201NT S+2 150 4.0 10% 384 45.8%E76E952ED96E7 K2K4310875K943
Rond 11, som NS mot par 5, Jane Brändemar - Nina Nilsson
214 N-1 -100 0.0 0% 384 43.6%EDKn106K10275ED3 K75D981063Kn1082
221NT V= -90 5.0 12% 389 42.1%EK42Kn865ED1056 765D732K73E93
Rond 12, som ÖV mot par 11, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
232NT N+1 -150 40.0 95% 429 44.4%Kn73Kn102K54K965 9642K86376Kn84
244 N= -130 5.0 12% 434 43.1%ED432Kn85103Kn74 KKn96KD76287K5