Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Scratch 2016-02-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Scratch 2016-02-10

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Rickenstedt - Christer Thulin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Karin Sjögren - Helen Roos
11 Ö+3 -170 7.0 17% 7 17.0%K72KD7KKn54Kn107 E84610976K9842
23 Ö+3 -170 18.0 43% 25 30.0%1042E93D4EKDKn8 DKn873D5437652
Rond 2, som NS mot par 11, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
31 V+1 -110 30.0 71% 55 43.7%108E103E94109543 DKn75497DKn3D62
42 V+1 -110 36.0 86% 91 54.2%10932K9885KD102 876EKn65Kn6EKn85
Rond 3, som NS mot par 22, Maria Tendler - Zalman Puterman
52 S+1 140 4.0 10% 95 45.4%74325E1054EKD3 K8EKKn764Kn9624
62 V+1 -110 22.0 52% 117 46.5%EDKn96K10522Kn95 1075EKn98Kn98658
Rond 4, som NS mot par 21, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
75 N= 600 35.0 83% 152 51.7%Kn5Kn8KKn87652103 6ED43E109EKKn92
84 S= 420 4.0 10% 156 46.5%DKn97Kn93Kn983D7 KEKD74ED10E1065
Rond 5, som NS mot par 20, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
93 Ö-1 100 21.0 50% 177 46.9%1043Kn72K7E9432 Kn8652EKKn42KKn5
103 S-3 -300 0.0 0% 177 42.2%10879E987K9432 D6EK10743DKn3210
Rond 6, som NS mot par 19, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
113 V+2 -150 26.0 62% 203 44.0%E92Kn7431065432 D765D8K942D97
122 S+1 140 34.0 81% 237 47.1%98K98653E10954 EK73KD1053Kn2K6
Rond 7, som ÖV mot par 18, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
133 S+2 -150 39.0 93% 276 50.6%E8743D10876DKn10 Kn969532952752
144 V-1 -50 14.0 33% 290 49.4%E1098649874853 K410ED65EKn10964
Rond 8, som ÖV mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
153D Ö-3 -500 3.0 7% 293 46.5%K1074KKn8K105EDKn D6376Kn9768764
163NT N-1 50 38.0 90% 331 49.2%9798652K10986Kn E63KKn1032KD653
Rond 9, som ÖV mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
174 S+2 -480 11.0 26% 342 47.9%10844DKn762Kn743 KnK109659843E95
184 N+1 -650 3.0 7% 345 45.6%EKn87EKn10Kn58654 95327D10983297
Rond 10, som NS mot par 15, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
192 Ö= -110 8.0 19% 353 44.2%Kn10275D32EDKn43 K965E963K875K
201NT S+4 210 12.0 29% 365 43.5%E76E952ED96E7 K2K4310875K943
Rond 11, som NS mot par 14, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
212NT S+2 180 37.0 88% 402 45.6%EDKn106K10275ED3 K75D981063Kn1082
222 S+1 140 23.0 55% 425 46.0%EK42Kn865ED1056 765D732K73E93
Rond 12, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
233NT N+3 -690 10.0 24% 435 45.0%Kn73Kn102K54K965 9642K86376Kn84
245 S-1 50 22.0 52% 457 45.3%ED432Kn85103Kn74 KKn96KD76287K5