Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
13NT S+1 430 19 41% 19 41.0%KD632E7659754 E104EKKn10KKn2E103
21NT V-1 50 28 61% 47 51.0%K73EKD3K109486 986252DKn762Kn5
Rond 2, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
32 N+1 -140 1 2% 48 34.7%K1062K1096D5732 5Kn8743K1074EKn6
44 S+2 -680 5 11% 53 28.8%D9854Kn10984KD9 K72EKn325210764
Rond 3, som NS mot par 24, Jan Clementsson - Lars Becklén
53NT V= -400 15 33% 68 29.6%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
63NT Ö+2 -660 10 22% 78 28.3%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som NS mot par 23, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
73NT N-2 -200 9 20% 87 27.1%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
83 V= -110 7 15% 94 25.6%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som NS mot par 22, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
96 S+1 940 41 89% 135 32.7%D1043598DKn10853 EKn6EKKn74EK764
103NT N+1 630 40 87% 175 38.1%KKn4E74EK932D2 ED98DKn10524Kn83
Rond 6, som ÖV mot par 21, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
115 S= -400 17 37% 192 38.0%EKn87107542D847 KD10652837DKn103
123NT S+1 -630 11 24% 203 36.8%KD8K542Kn69832 10754Kn63E2Kn764
Rond 7, som ÖV mot par 20, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
133NT S+3 -690 0 0% 203 34.0%D987DKn108E9762 62E4210954D853
145 S= -400 0 0% 203 31.6%D864D98Kn863D3 K103E7642K107K7
Rond 8, som NS mot par 19, Ulla Borgström - Monica Wester
154 N-1 -100 10 22% 213 30.9%E4DKn9632E2875 DKn61075D10987ED
164 V+1 -650 5 11% 218 29.7%E98396K9K9865 Kn1074E87DKn8765
Rond 9, som NS mot par 18, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
175 N-1 -50 0 0% 218 27.9%1074D982D2K964 E6EK76EKKn75107
182 Ö+3 -200 42 91% 260 31.4%D974Kn107543K94 K853Kn3EK910872
Rond 10, som NS mot par 17, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
192 V+2 -130 10 22% 270 30.9%Kn9EK82Kn854942 D7642Kn5KD92K5
202 S-1 -100 10 22% 280 30.5%10646K1042E10742 DKnK109754E3K95
Rond 11, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
214 Ö+1 -450 3 7% 283 29.4%987443632EKKn10 K3287E74D8643
222 V+1 -140 15 33% 298 29.5%Kn87697KDKn8K82 EK2841074310763
Rond 12, som ÖV mot par 15, Gun Bellander - Gunlis Åberg
231NT V+2 150 30 65% 328 31.1%8764864386Kn75 DEKKn5E972ED94
242 Ö-1 -50 11 24% 339 30.8%8D1074EKn6EK873 106543E53K10794