Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Ulla Borgström - Monica Wester
13NT S+1 430 19 41% 19 41.0%KD632E7659754 E104EKKn10KKn2E103
21NT V= -90 24 52% 43 46.5%K73EKD3K109486 986252DKn762Kn5
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
32 N-1 50 24 52% 67 48.3%K1062K1096D5732 5Kn8743K1074EKn6
44 S+1 -650 22 48% 89 48.2%D9854Kn10984KD9 K72EKn325210764
Rond 3, som ÖV mot par 17, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
53NT V= 400 31 67% 120 52.0%D859862EKn105K4 EKKn41075KD86D10
63 V= 110 5 11% 125 45.2%ED9Kn9874DKn942 83K6EKKn754ED8
Rond 4, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
74 S= 620 25 54% 150 46.4%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
82 Ö-1 50 26 57% 176 47.8%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som NS mot par 15, Gun Bellander - Gunlis Åberg
96D S+1 1190 46 100% 222 53.6%D1043598DKn10853 EKn6EKKn74EK764
105 S-2 -200 0 0% 222 48.2%KKn4E74EK932D2 ED98DKn10524Kn83
Rond 6, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
115 S-1 -50 5 11% 227 44.8%E96KKn1062E8654 943KDKnE953K92
123NT N+2 660 44 96% 271 49.1%E9E10108754KD105 Kn632D987KD93E
Rond 7, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
134 N-2 -200 7 15% 278 46.5%EKKn105393E3KKn10 4K765KDKn87624
143 V-2 100 30 65% 308 47.8%5Kn1039542E10864 EKn972K5EDKn952
Rond 8, som ÖV mot par 24, Jan Clementsson - Lars Becklén
153 N+1 -170 10 22% 318 46.1%K1085284KKn543K 973EK6Kn1096432
164 V-1 -100 12 26% 330 44.8%D1042E102EKn10732 KD652KKn5343D4
Rond 9, som NS mot par 23, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
174 S+1 450 35 76% 365 46.6%1074D982D2K964 E6EK76EKKn75107
184 Ö+1 -450 18 39% 383 46.2%D974Kn107543K94 K853Kn3EK910872
Rond 10, som ÖV mot par 22, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
192 V+1 110 22 48% 405 46.3%853D9643E76D8 EK10107103EKn10763
201NT V-1 -100 27 59% 432 47.0%9832832D86DKn6 EK75EDKnKn97583
Rond 11, som NS mot par 21, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
214 Ö= -420 22 48% 454 47.0%987443632EKKn10 K3287E74D8643
222 V+1 -140 15 33% 469 46.4%Kn87697KDKn8K82 EK2841074310763
Rond 12, som NS mot par 20, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
232D S-1 -200 8 17% 477 45.1%K10951092K1053106 EKn32D7DKn4K832
242 Ö= -110 9 20% 486 44.0%DKn2KKn865DKn1062 EK9792D984325