Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Inga Derving - Ulla Nilborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 43, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
13NT S+2 460 35 76% 35 76.0%KD632E7659754 E104EKKn10KKn2E103
23 S= 110 42 91% 77 83.5%K73EKD3K109486 986252DKn762Kn5
Rond 2, som NS mot par 54, Håkan Myrhagen - Peter Moricz
32 N-1 -50 22 48% 99 71.7%ED43D52E62D104 Kn987EKn983K985
44 N= 620 10 22% 109 59.2%ED6576K3EKn852 Kn109843K10ED763
Rond 3, som NS mot par 53, Sven Grahn - Wiveca Lindström
53NT V-1 50 43 93% 152 66.0%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
63NT Ö+3 -690 1 2% 153 55.3%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som NS mot par 52, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
74 S+1 650 36 78% 189 58.6%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
83 Ö-1 50 26 57% 215 58.4%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som NS mot par 51, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
93 S+2 150 0 0% 215 51.9%D1043598DKn10853 EKn6EKKn74EK764
102NT N+1 150 8 17% 223 48.4%KKn4E74EK932D2 ED98DKn10524Kn83
Rond 6, som NS mot par 50, Björn Karlsson - Ann Bomark
113 S+2 150 13 28% 236 46.5%E96KKn1062E8654 943KDKnE953K92
125D S-1 -200 0 0% 236 42.7%E9E10108754KD105 Kn632D987KD93E
Rond 7, som NS mot par 49, Bonnie Clementsson - Klas Bellander
134 N-2 -200 7 15% 243 40.5%EKKn105393E3KKn10 4K765KDKn87624
141 S-1 -50 12 26% 255 39.5%5Kn1039542E10864 EKn972K5EDKn952
Rond 8, som NS mot par 48, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
153 Ö-1 50 21 46% 276 39.9%E4DKn9632E2875 DKn61075D10987ED
162 V+3 -200 14 30% 290 39.3%E98396K9K9865 Kn1074E87DKn8765
Rond 9, som NS mot par 47, Karin Andrée - Agneta Dunemark
171 S+3 130 9 20% 299 38.2%1074D982D2K964 E6EK76EKKn75107
184 Ö+1 -450 18 39% 317 38.2%D974Kn107543K94 K853Kn3EK910872
Rond 10, som NS mot par 46, Jan Schneider - Ester Schneider
191NT Ö+3 -180 0 0% 317 36.2%Kn9EK82Kn854942 D7642Kn5KD92K5
202 S-1 -100 10 22% 327 35.5%10646K1042E10742 DKnK109754E3K95
Rond 11, som NS mot par 45, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
214 Ö= -420 22 48% 349 36.1%987443632EKKn10 K3287E74D8643
223 V+1 -170 0 0% 349 34.5%Kn87697KDKn8K82 EK2841074310763
Rond 12, som NS mot par 44, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
234 Ö+1 -650 0 0% 349 33.0%K10951092K1053106 EKn32D7DKn4K832
241NT Ö= -90 18 39% 367 33.2%DKn2KKn865DKn1062 EK9792D984325