Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Rolf Bergström - Christer Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Gun Bellander - Gunlis Åberg
13NT S+3 -490 3 7% 3 7.0%Kn287531094D862 9875D964D83KKn
21NT V= 90 22 48% 25 27.5%D1051098753K943 EKn4Kn64E8ED1072
Rond 2, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
34 N-2 -100 7 15% 32 23.3%ED43D52E62D104 Kn987EKn983K985
44 S+1 650 24 52% 56 30.5%ED6576K3EKn852 Kn109843K10ED763
Rond 3, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
53NT V= -400 15 33% 71 31.0%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
63NT Ö+1 -630 23 50% 94 34.2%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som NS mot par 24, Jan Clementsson - Lars Becklén
73NT N-3 -300 2 4% 96 29.9%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
81NT V+1 -120 2 4% 98 26.6%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som NS mot par 23, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
95 S+2 440 24 52% 122 29.4%D1043598DKn10853 EKn6EKKn74EK764
102 S+2 170 10 22% 132 28.7%KKn4E74EK932D2 ED98DKn10524Kn83
Rond 6, som ÖV mot par 22, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
115 V-4 -200 30 65% 162 32.0%EKn87107542D847 KD10652837DKn103
122NT S+2 -180 31 67% 193 34.9%KD8K542Kn69832 10754Kn63E2Kn764
Rond 7, som NS mot par 21, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
134 N-1 -100 26 57% 219 36.6%EKKn105393E3KKn10 4K765KDKn87624
142 V= -110 4 9% 223 34.6%5Kn1039542E10864 EKn972K5EDKn952
Rond 8, som ÖV mot par 20, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
154 N= -620 2 4% 225 32.6%K1085284KKn543K 973EK6Kn1096432
163 N-1 50 19 41% 244 33.1%D1042E102EKn10732 KD652KKn5343D4
Rond 9, som NS mot par 19, Ulla Borgström - Monica Wester
171NT N+4 210 22 48% 266 34.0%1074D982D2K964 E6EK76EKKn75107
183 Ö+2 -200 42 91% 308 37.2%D974Kn107543K94 K853Kn3EK910872
Rond 10, som NS mot par 18, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
192 N= 110 42 91% 350 40.0%Kn9EK82Kn854942 D7642Kn5KD92K5
202 S= 110 30 65% 380 41.2%10646K1042E10742 DKnK109754E3K95
Rond 11, som NS mot par 17, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
212 Ö+2 -170 43 93% 423 43.7%987443632EKKn10 K3287E74D8643
222 V+1 -140 15 33% 438 43.2%Kn87697KDKn8K82 EK2841074310763
Rond 12, som ÖV mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
231 V+2 140 27 59% 465 43.9%8764864386Kn75 DEKKn5E972ED94
242 N-1 50 22 48% 487 44.1%8D1074EKn6EK873 106543E53K10794