Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Jan Öhman - Gunnar Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Jan Clementsson - Lars Becklén
13NT N+1 430 19 41% 19 41.0%KD632E7659754 E104EKKn10KKn2E103
21NTD V+1 -280 4 9% 23 25.0%K73EKD3K109486 986252DKn762Kn5
Rond 2, som NS mot par 23, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
31NT N+1 120 42 91% 65 47.0%ED43D52E62D104 Kn987EKn983K985
44 S+1 650 24 52% 89 48.2%ED6576K3EKn852 Kn109843K10ED763
Rond 3, som NS mot par 22, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
53NT V= -400 15 33% 104 45.2%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
62 V+1 -110 41 89% 145 52.5%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som NS mot par 21, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
74 S+1 650 36 78% 181 56.1%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
83 V= -110 7 15% 188 51.0%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som ÖV mot par 20, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
96 S+1 -940 5 11% 193 46.6%98752D108310522 EKKn6K9742D639
104 S= -620 21 46% 214 46.5%102310875EK10764 7653K986DKn695
Rond 6, som NS mot par 19, Ulla Borgström - Monica Wester
113NT S= 400 29 63% 243 48.0%E96KKn1062E8654 943KDKnE953K92
123NT S= 600 23 50% 266 48.2%E9E10108754KD105 Kn632D987KD93E
Rond 7, som ÖV mot par 18, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
134 S-2 200 39 85% 305 51.0%D987DKn108E9762 62E4210954D853
143 S= -110 11 24% 316 49.1%D864D98Kn863D3 K103E7642K107K7
Rond 8, som NS mot par 17, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
154 Ö-2 100 29 63% 345 50.0%E4DKn9632E2875 DKn61075D10987ED
162 Ö+2 -170 18 39% 363 49.3%E98396K9K9865 Kn1074E87DKn8765
Rond 9, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
174 S+1 450 35 76% 398 50.9%1074D982D2K964 E6EK76EKKn75107
184 Ö+1 -450 18 39% 416 50.2%D974Kn107543K94 K853Kn3EK910872
Rond 10, som NS mot par 15, Gun Bellander - Gunlis Åberg
192 S= 110 42 91% 458 52.4%Kn9EK82Kn854942 D7642Kn5KD92K5
202 S= 110 30 65% 488 53.0%10646K1042E10742 DKnK109754E3K95
Rond 11, som ÖV mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
214 Ö= 420 24 52% 512 53.0%D65EKn10962KKn75 EKn10KD5D1098592
222 V+1 140 31 67% 543 53.6%D1095K103292DKn4 43EDKn65E65E95
Rond 12, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
232 S-1 100 19 41% 562 53.0%8764864386Kn75 DEKKn5E972ED94
244 V-4 -200 0 0% 562 50.8%8D1074EKn6EK873 106543E53K10794