Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Ligan 1:2 TL Rolf [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Ligan 1:2 TL Rolf

IMP över fältet, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 12.

Privatprotokoll för Milan Korac - Göran Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam
132 S-1 -100 -2 % -2 0.0%8284263Kn106543 EK1075D106E107E8
142 N+3 200 34 % 32 0.0%EK9EKn9542Kn10106 D652876K973DKn
153 S+1 130 -5 % 27 0.0%K10432E6586542 KKn972E109732EKn
163NT Ö+2 -660 -25 % 2 0.0%D984310Kn8743Kn2 752DKn94D102E76
174 S+1 450 69 % 71 0.0%KKn974K9529876 D852EKn4ED53D4
182 S-1 -100 70 % 141 0.0%96E32K95D10873 K1075424Kn43E54
193 N-1 -50 -18 % 123 0.0%K85KD1043EK10109 7642Kn2764EK82
203NT N+1 630 100 % 223 0.0%Kn9544E742ED104 E6D9863KD85Kn3
214 N-2 -200 -69 % 154 0.0%Kn983KD96E9E92 E875KD1054Kn754
222NT Ö-3 300 47 % 201 0.0%EKDKn1089763103K 753282DKn85975
234 N= 620 63 % 264 0.0%ED952KDKn10K875 Kn876364E98Kn62
243NT Ö-3 150 70 % 334 0.0%K108K10921076365 E72876K42E732

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Nord giv
alla i zon
#
82
842
63
kn106543
#
Dkn93
Ekn9
KD982
K
#
64
K753
kn54
D972
#
EK1075
D106
E107
E8

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N74454
S74454
Ö69979
V69979
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 2 S= K 110 55/-55
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 2 S= K 110 55/-55
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S= E 110 55/-55
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S-1 K -100 -2/2
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 S-1 K -100 -2/2
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT S-1 8 -100 -2/2
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 3 V= 8 -110 -5/5
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 2 Ö+1 E -140 -14/14
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 3 N-2 Kn -200 -35/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 2D S-1 K -200 -35/35
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S-2 K -200 -35/35
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 1NT S-2 2 -200 -35/35

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
EK9
Ekn9542
kn10
106
#
8743
K10
52
E5432
#
kn10
D3
ED864
K987
#
D652
876
K973
Dkn

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N46987
S46987
Ö97456
V97456
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 N+3 Kn 200 34/-34
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 3 N+1 Kn 170 25/-25
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N+2 Kn 170 25/-25
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 2 N+1 Kn 140 13/-13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 2 N+1 Kn 140 13/-13
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 2 N+1 Kn 140 13/-13
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 2 N+1 7 140 13/-13
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 3 N= Kn 140 13/-13
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 2 N= Kn 110 2/-2
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 N-1 Kn -50 -45/45
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N-1 K -50 -45/45
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö= 7 -110 -61/61

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
K10432
E65
8654
2
#
Dkn8765
D8

107654
#
E9
1043
KDkn
KD983
#

Kkn972
E109732
Ekn

Optimalt kontrakt: 6D V-3 500
 NT
N4111057
S4111057
Ö92276
V92276
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S+1 5 650 106/-106
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 S= 7 620 99/-99
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 5D Ö-3 E 500 78/-78
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D V-3 E 500 78/-78
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S+2 10 150 1/-1
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3 S+1 D 130 -5/5
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V-2 E 100 -13/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 3 V-2 5 100 -13/13
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 5 S-1 7 -100 -58/58
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 5D S-1 D -200 -78/78
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 4 S-2 D -200 -78/78
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 5 S-4 D -400 -117/117

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
D9843
10
kn8743
kn2
#
106
87532
E65
KD10
#
EKkn
EK6
K9
98543
#
752
Dkn94
D102
E76

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N25342
S25342
Ö11710811
V11710811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V-1 8 100 132/-132
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 1NT Ö+4 D -210 88/-88
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 V= 4 -620 -13/13
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V= 10 -620 -13/13
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= Kn -620 -13/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 4 Ö= 2 -620 -13/13
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 4 V= 3 -620 -13/13
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+1 4 -630 -13/13
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT Ö+2 7 -660 -25/25
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3NT Ö+2 7 -660 -25/25
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 3NT Ö+2 2 -660 -25/25
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4D N-4 E -800 -67/67

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Kkn974
K952
987
6
#
63
D863
104
K9853
#
E10
107
Kkn62
Ekn1072
#
D852
Ekn4
ED53
D4

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N589107
S589107
Ö84436
V84436
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 S+1 10 450 69/-69
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 4 N= 10 420 57/-57
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 N= 10 420 57/-57
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 4 N= 10 420 57/-57
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N= E 420 57/-57
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N+2 10 170 -7/7
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3 N+1 10 170 -7/7
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 3 N+1 E 170 -7/7
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N-1 E -50 -69/69
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N-1 E -50 -69/69
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 3 N-1 E -50 -69/69
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 2 N-1 2 -50 -69/69

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
96
E32
K95
D10873
#
EDkn3
D9876
1076
K
#
8
Kkn105
ED82
kn962
#
K107542
4
kn43
E54

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N74374
S74374
Ö681069
V681069
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 2 S= 6 110 111/-111
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 S-1 K -100 70/-70
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3 V+1 9 -170 49/-49
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 V= 9 -420 -20/20
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö= 3 -420 -20/20
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V= 9 -420 -20/20
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 Ö= 3 -420 -20/20
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 V= 9 -420 -20/20
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+1 9 -450 -30/30
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 5 Ö= 4 -450 -30/30
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 4 V+1 9 -450 -30/30
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 4 V+2 9 -480 -40/40

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K85
KD1043
EK10
109
#
kn9
E9875
kn85
kn53
#
ED103
6
D932
D764
#
7642
kn2
764
EK82

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N55877
S55867
Ö77556
V77566
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT N+1 8 150 44/-44
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT N+1 3 120 39/-39
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V-1 K 100 27/-27
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT N= 2 90 27/-27
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 1NT N= 2 90 27/-27
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 1 S-1 5 -50 -18/18
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3 N-1 7 -50 -18/18
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 2 N-1 3 -50 -18/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 2NT N-1 2 -50 -18/18
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S-1 Kn -50 -18/18
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 3NT N-2 2 -100 -37/37
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 3NT N-2 2 -100 -37/37

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn954
4
E742
ED104
#
7
kn107
1063
K98752
#
KD10832
EK52
kn9
6
#
E6
D9863
KD85
kn3

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N710879
S710869
Ö52564
V52564
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S+2 Kn 660 103/-103
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT N+1 K 630 100/-100
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 3 Ö-4 8 400 48/-48
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö-3 Kn 300 21/-21
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 2 Ö-2 K 200 -7/7
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 2NT N+2 K 180 -13/13
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 2NT N= K 120 -31/31
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 2NT N= E 120 -31/31
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= 6 110 -33/33
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S= 7 110 -33/33
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1 Ö-1 Kn 100 -36/36
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 2 Ö= E -110 -88/88

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn983
KD96
E9
E92
#
E42
kn432
3
KD863
#
KD10765
10
kn8762
10
#

E875
KD1054
kn754

Optimalt kontrakt: 6D Ö-4 800
 NT
N1091257
S1091257
Ö34184
V34174
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 N= 10 620 104/-104
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S= E 620 104/-104
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 5D V-3 K 500 87/-87
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 5D Ö-3 K 500 87/-87
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 4D Ö-1 E 100 1/-1
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 5 N-1 K -100 -44/44
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 5 N-1 K -100 -44/44
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 N-1 K -100 -44/44
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 2 Ö= 5 -110 -44/44
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D N-1 10 -200 -69/69
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 N-2 10 -200 -69/69
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 4 N-2 10 -200 -69/69

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EKDkn108
9763
103
K
#
6
D104
762
ED10432
#
94
EKkn5
EK94
kn86
#
7532
82
Dkn85
975

Optimalt kontrakt: 6D S-4 -800
 NT
N13181
S13181
Ö12101257
V12101257
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 3NTD Ö-3 D 800 136/-136
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NTD V-2 E 500 88/-88
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö-3 8 300 47/-47
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 3NT Ö-3 5 300 47/-47
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2NT Ö-3 5 300 47/-47
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3NT Ö-2 7 200 22/-22
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 3 N-1 E -50 -34/34
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3 N-1 E -50 -34/34
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 4 Ö+1 7 -150 -59/59
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+1 E -150 -59/59
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V+2 E -170 -63/63
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 5 V+1 E -620 -138/138

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Syd giv
alla i zon
#
ED952
KDkn10

K875
#
K104
752
Kkn743
D3
#

E983
D10652
E1094
#
kn8763
64
E98
kn62

Optimalt kontrakt: 5D V-1 200
 NT
N736106
S73696
Ö510734
V510737
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 4 N+1 2 650 73/-73
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N= 2 620 63/-63
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 4 N= 2 620 63/-63
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N= 2 620 63/-63
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 N= 2 620 63/-63
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N= 4 620 63/-63
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 4 N= 2 620 63/-63
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 5 N-1 E -100 -71/71
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 N-1 6 -100 -71/71
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 N-1 E -100 -71/71
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 5 N-2 2 -200 -91/91
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5 Ö= 3 -600 -147/147

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.12

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K108
K1092
10763
65
#
Dkn954
D5
E9
Dkn104
#
63
Ekn43
Dkn85
K98
#
E72
876
K42
E732

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N35545
S36545
Ö107798
V107798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Göran Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT Ö-3 7 150 70/-70
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Eva Olsberg - Ester Schneider 3 V-1 6 50 43/-43
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V-1 2 50 43/-43
Anita Gullberg - Jerker Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö-1 8 50 43/-43
Iwe Persson - Gunilla Wallin Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3NT Ö-1 8 50 43/-43
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT V-1 9 50 43/-43
Karin Bryder - Monica Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö-1 2 50 43/-43
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Simon Granath - Daniel Matus 1NT Ö+3 2 -180 -20/20
Christer Ekberg - Max Elander Susanne Levin - Roger Bergforsen 3NT Ö= 8 -400 -76/76
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3NT Ö= 8 -400 -76/76
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Ulf Norman - Lennart Hammarholm 3NT V= 9 -400 -76/76
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT V+1 2 -430 -80/80