Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » 7/12 scratch 2015-12-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

7/12 scratch 2015-12-07

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
13 N= 110 17.0 47% 17 47.0%Kn10ED93EKn7653K 87K7K8Kn1075432
22 Ö= -110 9.0 25% 26 36.0%649Kn853EK10964 E8751076EK9653
Rond 2, som NS mot par 3, Hans Ryning - Gösta Wiik
34 S+1 450 22.0 61% 48 44.3%KD62EKn962K983 E1094K54D7EDKn7
42 N-1 -100 28.0 78% 76 52.8%KD9D10862EKKn46 Kn10742Kn95D95Kn3
Rond 3, som ÖV mot par 4, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
53 Ö= 140 15.0 42% 91 50.6%KDKn109684310926 E3Kn2EK73K8742
63 N-3 150 29.0 81% 120 55.7%K83E42K942K82 9K865EKn83E954
Rond 4, som NS mot par 5, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
74 S+1 650 26.0 72% 146 58.0%E762EKnEKn43282 KD109K2K7E10764
84 Ö+1 -450 16.0 44% 162 56.2%81096K9642Kn964 Kn73KD83E1081032
Rond 5, som ÖV mot par 6, Bo Johansson - Elsa Johansson
92 V-1 -100 33.0 92% 195 60.2%10953DD2DKn10964 EK72E754310873
104 S+2 -680 10.0 28% 205 57.0%1087438643K1083 D52E2KKn87D954
Rond 6, som NS mot par 7, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
11Pass 15.0 42% 220 55.6%EKn104Kn24D108653 9632D874ED83K
123 V-1 50 20.0 56% 240 55.7%9EK961096EK1063 D1065852Kn2Kn984
Rond 7, som ÖV mot par 8, Berit Linse - Karen Nielsen
133 Ö-3 -300 3.0 8% 243 52.0%D932972E97429 8KD10663EDKn1086
143NT S+3 -490 12.0 33% 255 50.6%61054109765Kn987 KKn7532KD831062
Rond 8, som ÖV mot par 9, Mona Andersson - Louise Nordlindh
152NT S= -120 13.0 36% 268 49.7%KKn2E98763EKn84 D107D7532108596
165 S= -450 3.0 8% 271 47.1%Kn2108643274974 653EK5K982K83
Rond 9, som NS mot par 10, Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin
174 V-1 50 22.0 61% 293 47.9%K1062D6D64Kn542 598532KnEKD976
183 N+1 130 30.0 83% 323 49.8%KKn9Kn102KD1063K4 D386Kn542EKn1083
Rond 10, som NS mot par 11, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
19Pass 20.0 56% 343 50.2%KKn62ED109Kn9464 D73K874K1062D10
201 S+1 110 22.0 61% 365 50.7%D8K93295432104 Kn107543E54EKD7
Rond 11, som NS mot par 12, Hanna Söderberg - Marianne Falck
213 Ö-2 100 17.0 47% 382 50.5%KKn43D5498D952 D61072EKD102KKn8
221 N-1 -50 24.0 67% 406 51.3%EKDKn9KD5E10854 886542Kn974272
Rond 12, som NS mot par 1, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
234 N-1 -100 20.0 56% 426 51.5%ED8542E956425 3KKn108EKn983E97
242 Ö= -90 8.0 22% 434 50.2%1063E874K8ED103 EKKn4D109542Kn52